Sokakta bulunan Rüzgar’ın hayatı belgesel oldu!

Sokakta bulunan Rüzgar’ın hayatı belgesel oldu!

Karşıyaka Belediyesi tarafından dört yıl önce sokakta bulunarak eğitilen ve Türkiye’deki 22 sertifikalı arama kurtarma köpeği arasına girmeyi başaran Rüzgar’ın hayatı belgesel oldu.


Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Ahmet Özkan, sahipsiz hayvanların yaşadıkları sorunları ve sokakta karşılaştıkları zorlukları konu alan bir belgesel film hazırladı.
Akademisyene ilham veren sokak köpeği ise Karşıyaka Belediyesi tarafından 4 yıl önce sokakta bulunan ve aldığı eğitim sonrasında Türkiye’deki 22 sertifikalı arama kurtarma köpeği arasına girmeyi başaran Rüzgar oldu.
Henüz 1,5 yaşındayken Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri ekipleri tarafından bulunan Rüzgar’ın zorlu hayatı ve azimle kazandığı başarı, belgeselde örnek olarak gösterildi.
ÇALIŞMALAR ÖRNEK OLDU
İlk gösterimi Çarşı Kültür Merkezinde yapılan ve beğenilen belgeselde, hayvanseverlere, “Barınaklardan alacağınız köpekler, doğru bir eğitimle, eşsiz özelliklere sahip olabilir” mesajı verildi.
Belgeselde ayrıca, Karşıyaka Belediyesinin sokak hayvanları ile ilgili bakım, barınma ve sahiplendirme gibi çalışmaları ele alındı.
Salonu dolduranlar duygu dolu anlar yaşarken, Karşıyaka Belediyesinin can dostlar konusundaki hassasiyeti de alkış topladı.
Karşıyaka Belediyesi ile Bostanlı Lions Kulübü de belgesele destek verdi.
Belgesel gösterimi sonrası sokak hayvanlarına yönelik çalışmaları, artıları ve eksileri kapsayan bir de panel gerçekleştirildi.
“BELGESEL ÖZENDİRİCİ OLACAK”
Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ahmet Özkan, “Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile ortak bir proje geliştirdik.
Rüzgar’ın zorlu ama örnek yaşamı üzerinden belgesel hazırladık.
Sokak hayvanlarının sahiplendirildiğinde, ne tür başarılara imza atabileceğini göstermek istedik.
Sahipsiz can dostlarımızın sahiplenilmesini ve sıcak birer yuvaya kavuşmalarını özendirmek istiyoruz” dedi.
 
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 08:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66