'Türkiye hiç düz gidemiyor'

'Türkiye hiç düz gidemiyor'

Anayasa Komisyonu Başkanı Kuzu: "Türkiye hiç düz gidemiyor. Mutlaka engebeler oluyor. Hep böyle olmuş tarih boyunca da."


KAHRAMANMARAŞ (AA) - TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, "Zaman zaman çıkıp, (basın susturuldu. Bizim ifade özgürlüğümüz elimizden alındı, rahat konuşamıyoruz) diyorlar. Hiç birine inanmayın" dedi.


Kuzu,  Elbistan Genç İşadamları Derneği'nin "Türkiye'de Kuvvetler Ayrılıkları ve Çözüm Önerileri" konulu konferansa katılmak üzere geldiği Elbistan ilçesinde, AK Parti İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti.


AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Yıldırım Ramazanoğlu, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Yunus Kaan Kısaca ve Belediye Başkanı Durmuş Küçük tarafından karşılanan Kuzu, partililerle bir araya geldi.


Kuzu, burada yaptığı konuşmada, hedeflerinin Türk insanının mutlu olması, daha rahat etmesi, ailelerin çocuklarının ve torunlarının daha güzel günler görmesi olduğunu ifade etti.


'Türkiye hiç düz gidemiyor'


Hukukun çilesini çeken biri olduğunu aktaran Kuzu, 12 yıl profesörlüğünün verilmediğini, 10 yıl derslere de girdirilmediğini belirterek, şunları söyledi:


"Peki nedir suçumuz? Bülbülün çektiği dili belası. Nerede bir masum var mazlum var, onun hakkını gözetmemiz. Başka bir suçumuz günahımız yok. O yıllarda ideolojik saplantılar üniversiteleri de bu hale getirmişti. Türkiye bugüne çok çileler çekerek geldi. 1980 öncesinde ben üniversitede hocalık yaparken, 12 Eylül darbesi oldu. 5 bin 200 gencimiz birbirini öldürmüş. 18 yaşındaki çocuklar. Bu tamamen yıkım. Sabah sağcıyı vuran silah, öğleden sonra solcuyu vurdu. Kimlerdi bunlar? Ne istiyorlardı memleketten. Hangi devletlerin maşasıydı bunlar. Olan bize oldu. Türkiye hiç düz gidemiyor. Mutlaka engebeler oluyor. Hep böyle olmuş tarih boyunca da. 16 devlet kurmuş olan milletin torunları olarak bir o kadar da devlet yıktık demektir bu aslında."


Tarih boyunca kurulan 16 devletin de içeriden çıkan bir takım fitne sebebiyle yıkıldığına dikkati çeken Kuzu, kimsenin yıkamadığını, fitnenin devamlı içeriden olduğunu, bunun için de insanların birbirlerine sarılıp kucaklaması gerektiğini söyledi.


"Ülkemizin başından bela eksik olmuyor, karışanı çok"


AK Parti'nin iktidara geldiğinde yönetilemez bir ülke devraldığını dile getiren Kuzu, koalisyonlar nedeniyle ülkenin perişan duruma düştüğünü, borç batağına saplandığını ve enflasyonun da "başını alıp" gittiğini kaydetti.


Cumhurbaşkanı ve Başbakana saldırıldığını, Atatürk'e, dine ve herkese bir şeyler dendiğini ifade eden Kuzu, bunların çoğunun dava konusu olmadığını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:


"Türkiye'de bu konuda gelinen nokta güzel. İfade özgürlüğü bakımından güzel bir şey. Konuşulmazsa bu insanlar yer altına giderler. Bu bağlamda bizler 10-15 tane paket geçirdik ve Türkiye'yi rahatlattık. Ülkemizin başından bela eksik olmuyor, karışanı çok. Bu bölgede mutlaka güçlü hükümetler gerekiyor. Memleketimizin bulunduğu bölge zor bir bölgedir. Burası başka yerlere benzemiyor. Burayı filan yönetir dediğiniz zaman daha direksiyona oturduğu an 50 tane kaza yapar. O nedenle seçimlerde çok dikkatli olmamız lazım."


(AA)

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 09:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan DAGDEVİREN
Orhan DAGDEVİREN - 7 yıl Önce

Sayın Kuzu sen nasıl can vereceksin ben onu merak ediyorum. Teskere geçmedi ama Abd lilere incirliği kullandırıp bomba yağdıranlara müsaade ettiniz.

SIRADAKİ HABER

banner63