Türkiye sıra dışı başarılara imza attı

Türkiye sıra dışı başarılara imza attı

Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim, "Son 10 yılda Türkiye'nin kaydettiği makroekonomik gelişmelere bakacak olursak sıra dışı başarılara imza atılmış durumda" dedi.


Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim, son 10 yılda Türkiye'nin makroekonomi açısından sıra dışı başarılara imza attığını söyledi.


Swissotel Grand Efes'te başlayan 5. İzmir İktisat Kongresi'nin açılışına katılan Jim Yong Kim, toplantı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.


"Türkiye, 2023 hedeflerine ulaşabilecek mi?" sorusu üzerine Jim Yong Kim, şöyle konuştu:


"Son 10 yılda Türkiye'nin kaydettiği makroekonomik gelişmelere bakacak olursak sıra dışı başarılara imza atılmış durumda. Türkiye'deki büyüme stratejisinin kredibilitesi çok yüksek aynı zamanda altyapı ve beşeri sermayede de gelişme kaydedebilecek yatırımların yapılması planlanıyor. Türk Hükümeti ile yaptığımız görüşmelerde karşı karşıya bulunan zorluk alanlarında son derece önemli kararlar aldıklarını görüyoruz. Bunlardan birincisi kadınların işgücüne katılımının arttırılması, ikincisi genç nüfusun sahip olduğu beceri ve bilginin güncellenmesi ve ihtiyaç duyulan alanlara çekilmesidir. Bunun içinde teknik eğitimin kalitesi yükseltilmesi gibi konular var. Türkiye'deki gidişatın iyi olması gibi eminiz ki mevcut hükümet gerçekleştireceği politikalarla gelecekte bütün bunların altından kalkacaktır, buna inancımız tamdır."
(AA)

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2013, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63