Türkleri pişirip yediler!

Türkleri pişirip yediler!

Tarih Felsefecisi ve araştırmacı Güven Aykan, 1.Haçlı Seferi sırasında Fransızların Türkleri katlettikten sonra pişirip yediklerini iddia ettiği kitap çok konuşulacak.

Fransız Bilimsel Araştırmaları Merkezi’nde (CNRS) koruma altında tutulduğunu söylediği belgelerle Fransızların soykırım yaptığını söyleyen Güven Aykan “Belgelerle İnanılmaz Vahşet ve Fransızların Gizlediği Soykırım” başlıklı kitabına konu ettiği iddialarının orjinal belgelere dayandığını belirtti.

Kitapta, Fransız askerlerinin Türkleri öldürdükten sonra etlerini yedikleri tarihsel olaylara da kaynaklar belirtilerek yer veriliyor.

KİTAPTAN KORKUNÇ BÖLÜMLER

‘’21 Ekim 1097’de Suriye’nin en büyük şehri olan Antakya Kalesi’nin tepesinden haykırışlar yükselir: “

-Geliyorlar!

“Antakya önlerinde açlıktan şikâyet eden Fransızlara, Hıristiyan din adamı Pierre I’Ermit şu tavsiyede bulunur: “Açlığınızın sebebi korkaklığınızdır. Türk cesetlerini toplayın! Tuzlayarak pişirilirse daha lezzetli olur!’’

"Türklerin derileri yüzüldü, bağırsakları çıkarıldı. Etlerinden haşlama ve kebap yapıldı. Doyasıya yediler, ama ekmeksiz olarak. Bu olayları gören zincire vurulmuş Türkler ise çok korktular, et kokusundan hep duvarlara dayandılar. Çayırlarda artık Türk ölüsü bulunmayınca: Mezarlıklara vardılar, ölüleri çıkardılar

"Bohémond, birkaç Türk getirilmesini emretti. Bunları hemen öldürttü. Büyük bir ateş yaktırarak, cesetlerini şişlere geçirtip pişirdikten sonra, akraba ve yakınlarını bu Türk etlerini yemeleri için kurulacak sofralara getirilmelerini emretti." (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2010, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66