Ulucami tünel kavşağı Kahramanmaraş’a nefes aldıracak

Ulucami tünel kavşağı Kahramanmaraş’a nefes aldıracak

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘kesintisiz ulaşım’ hedefiyle projelendirilen Ulucami Tünel Kavşağı’nda çalışmalar devam ediyor.


Kahramanmaraş’ı vizyon projeleriyle geleceğe taşıdıklarını‘şehir içi trafiğinde kesintisiz ulaşım” hedefine yönelik çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Büyükşehir Belediyesi, yıllardır çözüm bekleyen trafik problemlerini kökten çözecek adımlar attıklarını ifade etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına Mayıs ayında başlanan Ulucami Tünel Kavşağı’nda çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.
EYLÜL’DE TRAFİĞE AÇILACAK
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Kahramanmaraş’ın daha ulaşılabilir bir kent olması için köprülü kavşaklardan yeni açılan alternatif yollara kadar her alanda ulaşım faaliyetlerini gerçekleştirdiklerini söyledi.
Şehrin sıkıntılı olan tüm yollarında çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Erkoç, “Tekerek yolu, üniversite ve üngüt yolu bağlantısını oradan da üngüt yoluyla-yatılı bölge yoluna bağlantı yaptık. Şu an orada ki trafik yükünü önemli derecede azalttık. Yine özellikle şehrimizin batı bölgesi ile merkezi arasında ki ana yol Şekerdere caddesi dediğimiz Adnan Menderes bulvarına alternatif olarak düşünüp yapımına başladığımız 5 kilometre civarındaki sümbüllü vadisi yolunu kısa sürede tamamlayıp Şekerdere’nin yükünü önemli derece de azaltmayı planlıyoruz. Aynı zamanda yapımı devam eden Ulucami Tünel Kavşak projemizi de en kısa sürede tamamlayarak Eylül ayı içerisinde trafiğe açmayı ve ulaşıma nefes aldırmayı istiyoruz” diye konuştu.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2015, 16:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63