Uluslarasın’da üçüncülük Kahramanmaraş’ta birincilik

Antalya’da düzenlenen Uluslararası 6.Türkiş Open G-1 Taekwondo müsabakasında Kahramanmaraşlı Taekwondo sporcusu Yiğit Umut Delle’nin kazandığı üçüncülük sonrası yeni bir başarı daha Kahramanmaraş’ın oldu.

Uluslarasın’da üçüncülük  Kahramanmaraş’ta birincilik

Uzun yıllardan bu yana özellikle Taekwondo sporunda bir başarı yakalayamayan Kahramanmaraş, şeytanın bacağını Kerim Delle ile kırmıştı. Uluslar arası 6.Türkiş Open G-1 müsabakasında Kahramanmaraşlı Taekwondo sporcusu Yiğit Umut Delle’yi yetiştiren Kerim Delle Kahramanmaraş’ın adını altın harfler ile üçüncülüğe yazdırırken yeni bir başarı hikayesi daha şehrin oldu. Kahramanmaraş Liseler arası Taekwondo seçmelerinde Delle Spor Klubü öğrencileri Yiğit Umut Delle ve Mete Delle, iki birincilik alarak yürekleri kabarttı.  
Konu hakkında bir açıklama yapan Taekwondo Milli Takım Antrenörü ve Kıdemli Antrenörü Milli Sporcu siyah kuşak 5.dan Kerim Delle “Antalya’da Turkish Open Uluslararası G1 Şampiyonasında Türkiye Teakwondo Federasyonunun Türkiye’de düzenlediği bu dev organizasyonda ülkemizi Kahramanmaraş adına temsil etmek hem de başarı kazanmak gerçekten gurur verici bir tablo. Bunu daha önce de söylemiştim. Liseler arası şampiyonada yeni bir başarı kazanmak ise ayrı bir gurur. Bu sporun tabana yayılması adına yaptığımız bu çalışmanın meyve vermesi çok büyük bir onur vesilesi. Sporun her türlüsünü tavsiye ederken özellikle sporun Futbol ve Basketboldan ibaret olmadığını aldığımız başarılar ile kanıtlamış olduk. Şehrimizin kalkınması spor turizmi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63