Valilik yerel basına seminer verdi

Valilik yerel basına seminer verdi

Kahramanmaraş Valiliği Basın İlan Müdürlüğü kentte yayın yapan günlük ve haftalık gazetelere seminer verdi. İlan yayınlama hakkı bulunan günlük ve haftalık yayın yapan gazete temsilcilerin katıldığı seminerde, mevzuat hakkında bilgiler verildi.

Kahramanmaraş Ticaret Borsası Meclis Salonu’nda dün düzenlenen seminer saat 10.00’da başladı. Vali Yardımcısı Hüseyin Kürşat Kırbıyık’ın resmi ilan yayınlama, icmal varakası hazırlanması gibi konularda bilgiler verdiği seminerde, eksik görülen hususlar anlatıldı.

Kırbıyık, Kahramanmaraş Valiliği’nin oluşturduğu bilgisayar ortamlı sistemle yayınlanan her ilanın, dijital ortamda valiliğe bildirileceğini kaydetti. Her gazetenin kullanıcı adı ve şifresinin olacağı programda, ilan yayınlayan gazete, yayınladığı ilanın hangi kuruma ait olduğunu ve kaç santimetre tuttuğunu internet ortamıyla valiliğe günübirlik olarak bildireceğini ifade etti.
Seminerin sonunda, gazetecilerin soruları da cevaplanırken, katılımcılara sertifika verildi. Seminerin ardından verilen yemekle gazetecilerle bir araya gelen Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, yerel basının önemine dikkat çekerek, yerel basının daha da gelişmesini arzu ettiklerini söyledi. (www.kanal46.com)
Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2008, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63