'Yaralar derinleşmeden bu işi bitirmek en akıllıca'

'Yaralar derinleşmeden bu işi bitirmek en akıllıca'

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, son dönemde artan PKK saldırılarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, hükümetin zayıfladığını düşünen PKK’nın daha çok taviz koparma amacıyla “Çözüm Süreci devam etsin” çağrısı yaptığını söyledi. Yapıcıoğlu, çözüm sürecinin yürütülüş şekli konusunda hükümeti uyardıklarını hatırlattı.


PKK’NIN HESABI BAŞKA


PKK kanadının ‘çözüm sürecini yeniden başlatalım’ çağrısının, kendi şartlarını hükümete dayatma amaçlı olduğunu kaydeden Yapıcıoğlu, şöyle konuştu: “Savaş çözüm değil. Bir gün bu iş barış ile noktalanacak. Ama yaralar çok fazla derinleşmeden bu işi bitirmek en akıllıcadır. Mutlak surette silahların susması gerekir. Yeniden çağrı yapmaları, ‘biz her şeyi oturup konuşabiliriz’ yönündeki beyanları, evet şuanda ‘oturup konuşalım, savaşmayalım, savaş olmasın’ diyorlar. Neden öyle diyorlar? Çünkü benim kanaatime göre; çözüm sürecinde AK Parti’nin de tek başına hükümet kurma pozisyonundan düşmesi PKK’da şöyle bir şey uyandırdı; ‘Hükümet zayıfladı tek başına hükümet kuramıyor. Uluslararası güçte benim arkamda. Amerika, Suriye’deki arkadaşlarım bize silah yardımı da yapıyor. Tarihimiz boyunca en güçlü dönemdeyiz. Dolayısıyla en güçlü olduğumuz dönemde biz hükümete kendi şartlarımızı dayatabiliriz.”


ELLERİNDE PATLADI


Terör örgütünün umduğu desteği bulamadığını dile getiren Yapıcıoğlu, “Aylar önce bunun psikolojik ve askeri hazırlığına girdi. Elini güçlendirmek için silaha sarıldı ama bu elinde patladı. Elinde patlayınca pişman oldu. Hesabını yanlış yaptı. Amerika, ‘Türkiye’nin kendisini savunma hakkı vardır’ dedi. PKK da ‘eyvah’ dedi. Zannetti ki Amerika veya Avrupa’nın bazı ülkeleri ona açıktan destek verince bu devam edecek. Nihayetinde sen bir örgütsün ve halen Amerika’nın terör listesindesin. Sopa olarak kullandılar. Belki o sopayı Türkiye’ye karşı da kullandılar” diye konuştu. 


FİTNE ATEŞİ


Suriye’deki iç savaşın tüm bölgeye yayılmak istendiğine dikkat çeken HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu, “Suriye’de ciddi bir fitne ateşi tutuşturuluyor. Suriye’nin karışması diğer yerlerin karışmasına da benzemez. Çünkü orada iş mezhep çatışmasına dönerse bu İran’ı, Afganistan’ı, Pakistan’ı, Türkiye’yi etkiler. Böyle bir fitne ateşini söndürmek belki yüz yıl sürer. Oradaki fitne ateşine şuanda bile su dökmek mümkündür. İş Haçlılara ve Siyonistlere kalırsa o ateşin daha çok uzun süre oradaki insanların tamamı orayı terk edinceye kadar devam etmesini isterler” dedi. 


BÜYÜK İSRAİL PROJESİNİN TAŞLARI DÖŞENİYOR


Ortadoğu’daki kaosun PKK’ya yaradığını vurgulayan Zekeriya Yapıcıoğlu, şunları söyledi: “İlk önce bölgeyi İslamsızlaştırmak, ikinci adım istikrarsızlaştırma İstikrarsızlaştırıldıktan sonra da bu kez insansızlaştırmaya çalışıyorlar. İslamsızlaşırsa istikrarsızlaşır arkasından da insansızlaşırsa sonra Siyonizm’in önüne serilecek. Şuanda yapılan şey odur. Büyük İsrail projesinin taşları döşeniyor. İşin acı tarafı bunun için Yahudiler savaşmıyor. Amerikalılar da savaşmıyor. İslam ümmetlerinin evlatları birbirine karşı kışkırtılıyor, silahlandırılıyor birbiriyle savaştırılıyor.”


VAHDET

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2015, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63