Yolsuzluğun üstü kapatılıyor mu?

Yolsuzluğun üstü kapatılıyor mu?

Star Gazetesi, yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun atanan yeni savcısına dayandırarak: “Şüphelilerin üzerlerine atılı suçu işlediklerine dair deliller dosyada mevcut değil” diye yazdı.


Star gazetesi bugün ilginç bir iddia ortaya attı. Haberde yolsuzluk ve rüşvet operasyonu nun yeni savcısı Ekrem Aydıner'in soruşturmayla ilgili yeterli delil bulamadığı ve soruşturmayı kapatacağı söylendi. 


Yolsuzluk operasyonun üstü kapatılıyor mu? Yeni atanan savcının verdiği karar şaşırttı. 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından şüphelilere getirilen yurtdışı yasağı ve malvarlığı tedbirleri kalktı. Savcı, “Şüphelilerin üzerlerine atılı suçu işlediklerine dair deliller dosyada mevcut değil” dedi. Soruşturmayla ilgili olarak daha önce savcılar dosyadan el çektirilmiş  ve savcıların odalarında bulunan dosyaların başka odalara taşındığı basına yansımıştı.17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun soruşturmasında tutuksuz şüphelilere yönelik adli kontrol ve yurtdışı yasağı tedbirlerinin tamamını kaldırdı.

Aralarında eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in oğlu Barış Güler, Halkbank eski müdürü Süleyman Aslan ve işadamı Reza Zerrab’ın yer aldığı 11’i tutuklu toplam 91 şüphelinin yer aldığı 17 Aralık  yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda yeni gelişmeler yaşandı. Savcı Ekrem Aydıner’in yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuksuz olan şüphelilere yönelik adli kontrol ve yurtdışı yasağı tedbirlerinin tamamını kaldırdı. Savcı kararında, “Şüphelilerin üzerlerine atılı suçu işlediklerine dair ve adli kontrol tedbiriyle denetlenmelerini gerektirecek deliller dosyada mevcut değildir” ifadelerine yer verdi.

TELEFONLAR DA İADE EDİLDİ


Savcı Aydıner, ayrıca dosyanın tutuksuz şüphelilerine ait gözaltına alındıkları sırada el konulan tüm telefon cihazlarını bizzat şüphelilere teslim edilmesi için adli emanet bürosuna talimat verdi. Başta işadamı Ali Ağaoğlu olmak üzere birçok şüpheli adli emanete giderek telefonlarını aldılar.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2014, 11:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER