'Zaferin habercisi Gazze Direnişi'

'Zaferin habercisi Gazze Direnişi'

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından Yazar Ramazan Kayan ve Yazar Yusuf Öcalan'ın katıldığı "Zaferin Habercisi Gazze Direnişi" konulu konferans düzenlendi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'ndeki konferansa Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Başkan Yardımcısı Mustafa Uzunlar, Yenişehir Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Nedim Şerefoğlu, İl Müftüsü Bekir Gülce, AK Parti Kahramanmaraş Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, daire müdürleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"Zaferin Habercisi Gazze Direnişi" isimli konferansta konuşma yapan Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan, "Tüm dünyanın gözleri önünde katliama maruz kalan Gazze halkı kaderine terk edilemez. İnsanlık imtihanında sınıfta kalanlara inat, Gazze'ye sahip çıkalım. İsrail aylarca aç ve susuz bıraktığı Gazze halkını şimdi de tepesine bombalar yağdırarak yok etmeye çalışıyor. Elleri kolları bağlı, yaşanan katliamı seyretmemiz mümkün değil. Filistin'de yaşanan vahşetin yaralarını sarmak için ülke olarak seferber olmamız lazım. Ve bütün dualarımız Filistin halkının kurtuluşu için olacaktır, olmalıdır" dedi.

Diyanet-Sen Şube Başkanı Ekrem Arslan'ın Filistin topraklarında, öldürülen masum ve savunmasız Filistinliler için Kur'an-ı Kerim okudu. (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2009, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63