Ankara'da sağanak sele döndü! Yollar sular altında kaldı, araçlar sürüklendi...

Ankara'nın pek çok ilçesinde sağanak yağış etkili olurken Mamak ilçesinde yağış sele dönüştü. Meydana gelen sel nedeniyle yollar sular altında kaldı, araçlar sürüklendi.

Ankara'da sağanak sele döndü! Yollar sular altında kaldı, araçlar sürüklendi...

Ankara'da sağanak yağış sele neden oldu. Ankara'nın Mamak ilçesinde etkili olan sağanak sonrası meydana gelen selde otomobiller ve çöp konteynerleri sürüklendi, iş yerlerini su bastı.

CADDE VE SOKAKLAR SULAR ALTINDA KALDI

Başkent'te öğle saatlerinde sağanak etkili oldu. Aniden bastıran sağanak özellikle Mamak ilçesinde yaşamı olumsuz etkiledi. İlçe merkezinde cadde ve sokaklar su altında kaldı.

ARAÇLAR SÜRÜKLENDİ

Akdere Kutlu Mahallesi Dereboyu Caddesi'nde sel oluştu. Sel nedeniyle caddede birçok araç sürüklenirken sürücüler zor anlar yaşadı. Bazı sürücüler, araçlarını yol kenarına almaya çalıştı.

İŞ YERLERİNİ SU BASTI

Sel nedeniyle bazı iş yerlerini de su bastı. Vatandaşlar, yağmur sularından korunmak amacıyla güvenli yerlere sığınırken, çok sayıda araçta ise hasar meydana geldiği belirtildi.

ALT GEÇİT SUYLA KAPLANDI

Sel nedeniyle caddede cöp konteynerleri de sürüklendi. İlçede Boğaziçi Mahallesi'nde bulunan alt geçit de suyla kaplandı. Belediye ekipleri bölgede çalışma başlattı.

ANKARA VALİSİ'NDEN İLK AÇIKLAMA

Vali Vasip Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gün içerisinde kısa süreli etkili olan sağanağın yer yer sel ve su baskınlarına neden olduğunu söyledi.

İlk gelen bilgilere göre can kaybı olmadığını, bölgedeki yağmur sularının da çekildiğini ifade eden Şahin, "Ekiplerimiz şu anda sahada. Ufak tefek su baskınları var. Sel sularının sürüklediği birkaç araçta hasar var. Çalışmalarımız sürüyor." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63