Başkan Erdoğan'dan KDV desteği müjdesi: Kabine toplantısının ardından...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da otel açılışında konuştu. Başkan Erdoğan, "Rusya'nın turizm kararını memnuniyetle karşılıyoruz" dedi. Erdoğan ayrıca, "Kabine toplantısının ardından KDV desteği konusunda müjdeyi ayrıca vereceğim." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan'dan KDV desteği müjdesi: Kabine toplantısının ardından...

TURİZM MESAJI

Kazan-Kazan politikasıyla turizmdeki yerimizi sürekli daha yukarıya çıkaracağız. Ülkemiz yavaş yavaş seyahat kısıtlamaları ile ilgili listelerden çıkmaya başladı. Fransa'nın ardından Rusya'nın da bu doğrultuda aldığı kararı memnuniyetle karşılıyoruz.

Erdoğan, seyahat kısıtlamalarının kaldırılması ile ilgili, "Önümüzdeki haftalarda hızlanacağı anlaşılıyor. Turizmcilerin sezonun ikinci yarısını değerlendirebilmelerini temin edebileceğiz." dedi.

KDV MÜJDESİ

Başkan Erdoğan, Turizm sektörüne KDV desteğinin bir ay daha uzatılması konusunda, "Pazartesi günü Kabine Toplantımızda tekrar bunu masaya yatırırız." ifadelerini kullandı.

YATIRIMCILARA MESAJ

Salgının geride kalmasıyla Türkiye'nin hedeflerine ulaşacağını kaydeden Erdoğan, "Yatırımcılarımızın morallerinin yerinde olduğunu görüyorum. Sektöre biz de devlet olarak her türlü kolaylığı göstermeye devam edeceğiz. Derdi ülke- millet olmayanlar bunu anlayamaz. Türkiye'yi büyütmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bu otel bunlardan bir tanesi. 15 Temmuz darbe girişimi yapılmış onlar buna aldırış etmeden yatırımlarına devam ettiler. İnanmak bu. Allah sağlıklı ömür verdiği sürece ülkemizin hizmetinde olacağız. Sağlık, savunma, gıda, tekstilde dünya markası olana kadar durmayacağız. Devamlı genişlettiğimiz destinasyonlarımızla hedeflerimize yaklaşıyoruz. Bu kalkınma mücadelesinde turizm sektörünün katkıları için şükranlarımı sunuyorum" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66