Gizli rapor sızdırıldı! Korona virüs ile ilgili dehşete düşüren detay!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve her geçen gün artarak yayılan koronavirüs hakkında çarpıcı bir gelişme yaşandı. ABD’li Nec York Times gazetesi, ABD hükümetinin koronavirüs ile ilgili gizli raporlarına ulaşıldığını açıkladı. Söz konusu gizli raporda salgının 18 ay boyunca sürebileceği ve dalgalar halinde yayılacağı bildirildi

Gizli rapor sızdırıldı! Korona virüs ile ilgili dehşete düşüren detay!

ABD hükümeti tarafından koronavirüs ile ilgili gizli bir rapor hazırlandı. Gizli raporun 100 sayfasına ulaştıklarını belirten New York Times, salgının 18 ay sürebileceğini ve tıbbi malzeme sıkıntısının baş göstereceğini ileri sürdü.

YÖNETİMDE KOORDİNASYON SORUNU DOĞABİLİR
Raporda koronavirüsün, ABD halkını dalgalar halinde etkileyeceği ve eyalet ile yerel yönetimler arasında koordinasyon problemi yaşanabileceği ifade edildi.

New York Times raporun ABD Başkanı Donald Trump'ın OHAL ilan ettiği cuma günü yayınlandığını ve yönetim için bir eylem planı niteliğini taşıdığını vurguladı.

HASTANELERDE KAPASİTE AŞIMI OLABİLİR
Raporda, salgının hızla yayılmasıyla, hastane ve tıbbi merkezlerde kapasite aşımı olabileceği, hangi kurumun hastanelere yardımcı olabileceği belirtiliyor.

New York Times, raporda salgın sebebiyle tıbbi malzeme kıtlığı ve tıbbi personel sıkıntısı yaşanabileceğini, salgınla baş etmek için ABD Başkanının yetkilerinin genişletilebileceği vurgulanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63