Mehmet Sağlam'ın videosu halen tıklanma rekorları kırıyor!

7 Temmuz 2011 yılında TBMM Başkanvekili seçilen ve 10 Şubat 2012 tarihinde çalışma saatlerini yeniden düzenlemeyi içeren grup önerisi sırasında Mehmet Sağlam’ın, “Adamlarınıza oturun deyin” videosu izlenme rekorları kırıyor. Bazı siteler videoyu paylaşarak yaşanan komik anları izleyicilerine gösteriyor

İzleyenleri gülmekten kırıp geçiren videoda bana adam diyemezsiniz diyaloğu, tık rekoru kırıyor. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam’ın videosu şimdiye kadar 10 milyonun üstünde izlendiği tahmin ediliyor. Sosyal medya hesaplarında 1 dakika 11 saniyelik yayınlanan video ise ilk günkü tazeliğini korurken izleyenleri ise hala güldürüyor.
NELER YAŞANDI 
02/02/2012
Meclis Başkanvekili Mehmet Sağlam'ın genel kuruldaki tartışma sırasında 'Adamlarınıza oturun deyin' sözleri tartışmalara neden oldu. Milletvekillerinin 'Bize adam diyemezsiniz' tepkisi üzerine Sağlam 'Milletvekili adam değil mi?' diye sordu.
Meclis Genel Kurulu’nda AK Partinin çalışma saatlerini yeniden düzenlemeyi içeren grup önerisi okunmadan tartışmalara neden oldu.  Muhalefet partilerinin grup başkanvekilleri önergenin görüşülemeyeceğini savundu. Söz alan dönemin CHP Grup Başkanvekili Akif  Hamzaçebi, CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç’in (rahmetli)  İçtüzük ile ilgili teklifinin sonucuyla ilgili komisyon raporunda net bir bilgi olmadığı yönünde değerlendirmeler yaptı. 
NE KADAR KONUŞACAKSINIZ?
Meclis Başkanvekili Mehmet Sağlam, “Usul tartışması açın öyle görüşelim” diyerek AK Partinin önergesini okutmak istedi. Hamzaçebi’nin devam etmesi üzerine, Sağlam, “Ama ne kadar süre konuşacaksınız. Yani müsaade ederseniz bir süresi olmalı. Söylediniz. Kanun görüşülmesine başlanır usul tartışması açın orada konuşalım, böyle olmaz” şeklinde konuştu. 
MÜSAADE BUYRUN
Sağlam’ın Hamzaçebi ile konuşurken “Bakınız müsaade buyurun” dedikten sonra “Şu adamlarınıza da oturun deyin, lütfen” sözleri tepkilere neden oldu. Milletvekillerinden “Adam değil milletvekili” tepkileri geldi. Sağlam “milletvekili, neyse” diye konuşmasına devam etmek istedi. “Hepiniz birden konuşamazsınız” diye çıkışan Sağlam tepkilerin dinmemesi üzerine, “Ayıp mı adam lafı yani” dedi. Milletvekilleri Sağlam’ın sözlerini geri almasını istedi. “Geri alınacak bir söz değil ki” diyen sağlam, “Ne anladınız adam dememden anlamadım. Hepsinin ayrı ayrı ismini söyleyemediğim için adam dedim” dedi. 
Bu arada milletvekillerinin sert çıkışları olunca Sağlam, “Sizi böyle konuşmaktan men ediyorum” diye tepki gösterdi. Bu arada ayağa kalkan milletvekilleri olunca Sağlam, Hamzaçebi’ye “milletvekillerinize oturun deyin ki konuşalım” diye çağrıda bulundu. 
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Bana adam diyemezsiniz” diye bağırınca, Sağlam “Ne diyeceğim. Ya milletvekili adam değil mi. O anlamda söylemedim. Milletvekilisiniz eyvallah. Arkadaşlarınıza demek istedim hepsi o kadar” ifadelerini kullandı 
CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, “Benim adamlarım yok milletin oyuyla seçilmiş milletvekilleri var” diyerek Sağlam’ı özür dilemeye çağırdı. Arkadaşlarınız anlamında söylediğini ifade eden Sağlam “Keşke arkadaşlarınız deseydim, tamam özür diliyorum” şeklinde konuştu

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2019, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER