Son dakika haberi... Yangın kabusu 6. gününde! Korkunç görüntüler geliyor

Son dakika haberine göre, Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan orman yangınları 6 gününde. Muğla'da Marmaris, Köyceğiz, Milas, Kavaklıdere ve Seydikemer yangınları devam ediyor. Milas'ta alevler Çökertme mevkiinde yayıldı. Risk altındaki mahalleler boşaltıldı. Antalya'da Manavgat ve Gündoğmuş yangınları sürüyor. Tunceli Hozat'ta da ekipler söndürme çalışması için seferber olmuş durumda. Tarım ve Orman Bakanlığı 32 ilde 119 yangının kontrol altında olduğunu ,3 ilde 7 yangının devam ettiğini açıkladı.

Son dakika haberi... Yangın kabusu 6. gününde! Korkunç görüntüler geliyor

Türkiye yangınlarla boğuşuyor. Özellikle Türkiye'nin güney illerinde birbirine yakın tarihlerde çıkan 119 yangın kontrol altında, 3 ilde 7 yangın devam ediyor.

İşte yangınlarla ilgili son dakika gelişmeleri:

09.27: Muğla'nın Marmaris ile Köyceğiz ilçelerindeki orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale ediliyor.

09.00: Manavgat'ta alevler Çardak mahallesinde yerleşim yerlerine yaklaştığı bildirildi. Turunç mahallesinin de tahliye edildiği açıklandı.

05.41: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Muğla'nın Marmaris, Milas ve Bodrum ilçelerindeki orman yangını bölgesinde havadan ve karadan incelemede bulundu.

03.30: Muğla'nın Bodrum ilçesinde Gökpınar, Yukarı ve Aşağı Mazı mahalleleri ile Armutçuk mevkisinde devam eden orman yangınlarını söndürme çalışmaları aralıksız sürüyor.

02.13: Türkiye'nin farklı noktalarında çıkan orman yangınlarıyla mücadeleye destek için Azerbaycan'dan bir ekip yurda giriş yaptı.

01.39: Antalya'nın Alanya ilçesinde, gündüz saatlerinde kontrol altına alınan Güzelbağ Mahallesi'ndeki orman yangını tekrar başladı.

01.10: Antalya’nın Manavgat ilçesinde başlayan orman yangını 5 gündür devam ediyor. Kentte 5 gündür 12 farklı noktada çıkan yangınlardan Manavgat ve Gündoğmuş dışındaki yerler kontrol altına alındı. Manavgat’ta Sırtköy, Gündoğmuş’ta ise Ümütlü, Senir mahalleleri tahliye edildi. Ormanlık alanlardaki yangının rüzgarın etkisiyle hızla ilerlediği görüldü. Ümütlü Mahallesinin çukurda kalması nedeniyle dumanının bölgeyi tamamen kapladığı ve bu nedenle mahalle tahliye edilirken, girişler ise yasaklandı.

00.46: Orman Genel Müdürlüğü (OGM), ekiplerin, yangınlarla mücadeledeki çalışmasına ilişkin açıklama yayımladı. OGM'nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Ülkemizdeki orman yangınlarıyla topyekün savaşıyoruz. Son 5 günde 32 ilde 119 orman yangını kontrol altına aldık. 13 su atar, 3 idari uçak, 9 İHA, 45 helikopter, 6 yönetim helikopteri, 1 insansız helikopter, 708 arazöz ve su tankeri, 120 iş makinasıyla 4 bin 800 orman kahramanı görevde" ifadelerine yer verildi.

00.43: Antalya'nın Manavgat ilçesinde beşinci gününe giren yangınlarda sabotaj iddialarına karşın bölgedeki ormanlık ve kırsal alanlardaki köylüler nöbete başladı.

23.41: Tarım ve Orman Bakanlığı: 32 ilde 119 yangın kontrol altında, 3 ilde 7 yangın devam ediyor.

Son dakika haberi... Yangın kabusu 6. gününde Korkunç görüntüler geliyor

KAYNAK: Milliyet.com
Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66