Son dakika! İstanbul'da deprem

İstanbul'da şiddetli bir deprem oldu. İstanbul'da meydana gelen deprem, saat 15.07'de gerçekleşti ve İstanbul'un her iki yakasından da hissedildi. İstanbul'da meydana gelen depreme ilişkin AFAD'dan son dakika notu geçildi. AFAD, depremin merkez üssünün Kartal olduğunu bildirirken şiddetini 3.9 olarak duyurdu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da Kartal'da gerçekleşen depremin ardından bir açıklama yaptı ve herhangi bir olumsuz ihbarın gelmediğini kaydetti.

Son dakika! İstanbul'da deprem

Türkiye'nin en büyük kenti İstanbul, bugün öğleden sonra bir depremle sarsıldı. Saat 15.07'de meydana gelen depremin büyüklüğünü AFAD 3.9 olarak açıkladı. Kandilli ise, merkez üssü Sancaktepe-Ümraniye bölgesi olan sarsıntının büyüklüğünü 4.2 olarak verdi.

Deprem, yerin 10 kilometre altında gerçekleşti.

Kuzey Marmara Fay Hattı'na oldukça yakın konumda bulunan İstanbul'da, Eylül 2019'da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki deprem paniğe yol açmıştı. Silivri açıklarındaki bölgede daha sonra çok sayıda artçı şok kaydedilmişti.

ANADOLU YAKASINI İKİ KEZ VURDU

Sultanbeyli'de yaşayan bir İstanbul sakini, Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi'nin (EMSC) internet sitesine çok korktuğunu yazdı. Samandıra'daki bir başka İstanbullu ise, "Yer çöktü sanki, iki kez vurdu" ifadesini kullandı.

SON DAKİKA | DEPREMİN MERKEZ ÜSSÜ VE ŞİDDETİ BELLİ OLDU

AFAD'ın son dakika açıklamasında, depremin merkez üssünün İstanbul'un Kartal ilçesi olduğu belirtilirken şiddetinin 3.9 olduğu kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66