Son dakika: Kabil Havalimanı'nda patlama! Ajanslar son dakika geçti...

Son dakika haberlere göre, Kabil Havalimanı bölgesinde büyük bir patlama meydana geldi. Beyaz Saray, Biden'ın hemen bilgilendirdiğini duyururken, Milli Savunma Bakanlığı, olayda iki patlamanın yaşandığını bildirdi. Taliban'dan da patlamaya ilişkin açıklama geldi.

Son dakika: Kabil Havalimanı'nda patlama! Ajanslar son dakika geçti...

Bir süredir gerginliğin tavan yaptığı Kabil Havalimanı'nın hemen dışında korkulan oldu ve büyük bir patlama meydana geldi. Canlı bomba iddiası konuşuluyor. Beyaz Saray'dan açıklama geldi.

Pentagon, olayda yaralılar olduğunu açıklarken, ajanslar saldırının bir intihar bombacısı tarafından düzenlendiğini duyurdu. Twitter'dan açıklama yapan Pentagon Sözcüsü John Kirby, "Kabil Havalimanı dışında bir patlama olduğunu doğrulayabiliyoruz. Kayıplar şu ana kadar net değil. Ayrıntıları mümkün olduğunda paylaşacağız" dedi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden'ın konuyla ilgili hemen bilgilendirildiği açıklandı. Patlamanın Doğu Kapısı'nda gerçekleştiği bildiriliyor.

ABD'li kaynaklar patlamada ABD askerlerinin yaralandığını söyledi. İsmi açıklanmayan bir ABD yetkilisine dayandırılan Fox News haberine göre, saldırıda 'en az üç' ABD askeri yaralandı. Bir güvenlik kaynağı Reuters'e verdiği demeçte, Kabil havaalanı dışında meydana gelen patlamada hiçbir Alman askerinin yaralanmadığını veya ölmediğini söyledi.

TALİBAN: YARALILARIMIZ VAR 

Bir Taliban güvenlik kaynağı, patlamada yabancı uyruklu vatandaşlar dahil 11 kişinin öldüğünü ve yaralandığını söyledi. Bir Taliban yetkilisi ise çocuklar ve kadınlar dahil 13 kişinin hayatını kaybettiğini, bazı Taliban militanlarının da yaralandığını açıkladı.

MSB'DEN AÇIKLAMA 

Milli Savunma Bakanlığı'ndan patlamaya ilişkin yapılan açıklamada, "Kabil Havaalanı dışında iki patlama olmuştur. Birliğimizde herhangi bir hasar, zayiat yoktur." denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67