AHBAP çalışıyor Türkiye çöpten kurtuluyor!

Sevilen Rockçı Haluk Levent’in kuruluşuna önderlik ettiği ve Türkiye’nin bir çok şehrinde ‘şubeleri’ açılan Anadolu Halk Birliği ve Barış Platformu (AHBAP) Kahramanmaraş Kılavuzlu Mesire alanında çöp topladı.

Yaşları 15 ila 45 arasında değişen platform üyeleri bir araya gelerek Türkiye’nin değişik illerindeki mesire alanlarında biriken çöpleri topluyor. Kanal 46 Haber ekibine Kılavuzlu Mesire alanında konuşan platformun üyesi Kemal Çil, amaçlarının çöplerden mesire alanlarını kurtarmak olduğunu söyledi. Yetkililerin işlerini yaptığın belirten Çil: “Biz Ahbab Kültür Derneği olarak tüm Türkiye’de çöp toplama etkinliği yapıyoruz. Bugünde Kahramanmaraş Kılavuzlu Mesire Alanında çöp toplama etkinliği yaparak farkındalık yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Çil şöyle konuştu: “Bundan sonra ki tek dileğimiz, bundan sonra nesille ter temiz bir dünya bırakmak. Bunun içinde üzerimize düşen vazifeyi yapıyoruz. Yetkililer yapması gereken şeyleri yapıyorlar ama bizde bunları düzeltmek için çalışıyoruz. Elimizden geldiği kadar ayda bir kere, haftada bir kere yapmaya çalışıyoruz. Genellikle piknik bölgelerini seçiyoruz. İnsanlar genelde hep piknik bölgelerini kirletiyor. Bizde bu çöpleri toplayarak temiz hale getiriyoruz”

Haber: Batuhan Tuğrul

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2019, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER