Başkonuş'ta geyikler görüntülendi!

Türkiye’nin açık ara doğa cenneti olan Başkonuş yaylasına önemli bir pozisyon kazandıran geyikler, bir vatandaş tarafından görüntülendi. Geyiklerin kendilerini görüntüleyenlerden kaçmadığı da gözlemlendi.

Yeşili ile Karadeniz Mavisi ile de Akdeniz’i aratmayan Kahramanmaraş, kendi içindeki güzellikleri Turizme kazandırmak için var gücü ile çabalıyor. Kayak merkezinin ardından, su sporları merkezi ve Başkonuş yaylasının işletme usulü açılması ile Turizm’den umduğumuz pastayı almak adına 1 adım atılmış olan Kahramanmaraş tanıtım atağını çözmek için çalışmalara başladı. 
Kahramanmaraş’ın motor sporları alanında önemli bir eksikliğini kapatan, gittiği yerlerin özellikle sosyal medyada tanıtımını yapan Kahramanlar offroad ekibi önceki gün gece kamp sırasında geyikleri görüntüledi.
Konu hakkında bir açıklama yapan Kahramanlar offroad ekibinden Sinan Bağdatlı: “Biz Kahramanlar offroad alarak sık sık gittiğimiz bölgedir. Sürekli kamp yapmaktayız. Bundan 5-6 yıl önce geyikler kaçıyorlardı. Şu anda bizleri gördükleri zaman kaçmıyorlar. Sanki çekildiklerini hissediyor gibi pozda veriyorlar. Kahramanmaraş gerçekten doğası ile bir çok şehre nazaran iyi durumda. Bizde motor sporcuları ve şehir sevdalıları olarak her gittiğimiz yerin tanıtımını yapıyoruz. Geyikleri görüntülerken aklımıza sanki Kahramanmaraş’ta değilde ABD’nin Alaska eyaletindeymişiz izlenimi veriyor. Şehrimin güzelliğini de böylelikle göstermek istedim” dedi

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER