Beklenen oldu, Görgel İl Başkan Adayı oldu

Beklenen oldu, Görgel İl Başkan Adayı oldu

Beklenen oldu, Görgel İl Başkan Adayı oldu

7 Kasım 2020’deki kongrede aday olmayacağını açıklayan Ömer Oruç Bilal Debgici’nin yerine kim geleceği merak edilirken, gece yarısı isim duyuruldu. Partinin çeşitli kademelerinde uzun yıllardır hizmet veren Av. Fırat Görgel Ak Parti’nin yeni il başkan adayı olarak duyuruldu.

Ak Partinin 7’inci olağan kongresinde, genel merkeziyle görüştükten sonra aday olmayacağını açıklayan Ömer Oruç Bilal Debgici’nin bu açıklamasının ardından Ak Parti’de il başkan adayı olarak 7 isim öne çıkmıştı.

Gerçekleştirilen temayül yoklaması ve mülakatın ardından Ak Parti İl Başkan Adayı olarak Fırat Görgel, Hakan Dereli, Mücahit Kara ve Ender Umut Pabuçcu Genel Merkeze davet edilmiş ve mülakata tabi tutulmuştu. Mülakatın ardından beklenen oldu ve Görgel Ak Partinin Kahramanmaraş’ta il Başkan adayı olarak açıklandı.

Ak Partinin Gençlik Kollarında İl Başkanlığı, Ak Parti İl Başkan Yardımcılığı ve Onikişubat İlçe Başkanlığı görevinde bulunan, partili partisiz tüm kesim tarafından çok sevilen Görgel’in İl Başkan adayı olarak açıklanması, toplumun beklentisine de cevap verilmiş oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66