Bu mahallede çocuklar bisikletlerinin bozulmasını endişe etmiyor

Bu mahallede çocuklar bisikletlerinin bozulmasını endişe etmiyor

Bu mahallede çocuklar bisikletlerinin bozulmasını endişe etmiyor

Kahramanmaraş’ta ilerleyen yaşına rağmen mahallede çocukların bozulan bisikletlerini tamir eden 72 yaşındaki Necmettin Aygün, bu davranışıyla çocukların ve ailelerin gönlünde taht kurdu.
Onikişubat İlçesi Akif İnan Mahallesinde 11 yıldır ikamet ettiği apartman dairesinin alt katında bir odayı bisiklet tamirhanesine çeviren Necmettin Aygün, çocukların bozulan bisikletlerini ücretsiz tamir ediyor.
Emekli olmasına rağmen çocukları mutlu etmenin yolunu bulan Necmettin Aygün, “İskenderun’da bisikletimiz vardı biz çocukken, boyumuzda yetmezdi o zamanlar. Oradan süregelen bir merak söz konusu oldu. Aslında ben bütün tamir işlerinden anlıyorum. 11 yıl önce taşındığımız mahallemizde baktım çocukların bisikleti bozuluyor bende onlara yardımcı olmak adına onarım yapmaya başladım. Tüm mahallenin haberi olmasıyla yoğunluğumuz arttı. Yeni bisikletler çok pahalı. Ben burada eskiyen bisikletleri toplayıp, tamir edip sadece parça parasına çocuklarımıza hediye ediyoruz” dedi. 
Kendi ve çocuklarının bisikletlerini Necmettin Aygün’e tamir ettiren Erdem Bağcı ise, “Mahallemizin bisikletli amcası Necmi amca burada, tüm mahallenin çocuklarının bisikletlerini hiçbir karşılık beklemeden, ücret almadan sadece parça parası alarak tamir ediyor. Burada çocuklarımızı sevindiriyor. Bu sayede hem spor yapmalarını hem eğlenmelerini sağlıyor. Bu çalışmasından dolayı biz ebeveynler olarak çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67