Cihat Sezal Misafirlere Kahramanmaraş'ı tanıttı!

Turizm için Kahramanmaraş’a gelen dünyaca ünlü şef ve gurme Cüneyt Asan ve Adnan Şahin'i Kahramanmaraş AK Parti Milletvekili Cihat Sezal gezdirdi!

Cihat Sezal Misafirlere Kahramanmaraş'ı tanıttı!

Tarih bilimi ve Kahramanmaraş'ın güzellikleri hakkında bilgisi oldukça fazla olan AK Parti Milletvekili Cihat Sezal şehrin gastronomi kültürü ve tarihi yapısı hakkında misafirlere şehri tanıttı!

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, bu tür ziyaretlerin amacına ulaştığını belirterek, “İlçemizin turizm potansiyelini göz önüne alarak projeler geliştirdik. Bu projelerin başında da tarihi yapıların restorasyonu gelmektedir. Bu kapsamda ilçemizde bulunan konakları restore ederek turizmin hizmetine sunuyoruz. Bahtiyar Yokuşu projemizde bu projelerden bir tanesidir. Ziyarete açılan ilk etap çalışmasına olan ilgiden son derece memnunuz. Şehrimizi ziyaret eden vatandaşlarımızın gezeceği ve adeta şehrin tarihini yeniden yaşayacağı güzel bir alanı burada oluşturduk. Vatandaşlarımızın ve değerli misafirlerimizin bu güzel alanı ziyaret etmeleri bizleri son derece memnun etmektedir. İnşallah ikinci ve üçüncü etap çalışmalarımızda tamamlanarak hizmete açılacaktır” dedi.


Ünlü şefler Cüneyt Asan ve Adnan Şahin’de Kahramanmaraş’a olan hayranlıklarını dile getirdi. Şehrin tarihi, kültürü ve özelliklede mutfak kültürüne olan hayranlıklarını dile getiren şefler, şehrin önemli bir kültür mozaiği olduğunu vurguladı.

Cihat Sezal misafirlere İstiklal Madalyalı Şehir Kahramanmaraş'ı tanıtmaktan gurur duyduğunu söyledi!


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 4 hafta Önce

Gercekten sayin vekili tebrik ediyorum.maraşı tanitmasa nasil taninirdik.helal diyorum baska bisey demiyorum

SIRADAKİ HABER

banner63