Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kahramanmaraş'ta önemli açıklamalar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ta AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısında konuşuyor. Erdoğan, "İBB Başkanı'nı Fatih'e benzetiyor. Bunlar Fatih'in kim olduğunu anlamamış, bilmiyorlar. Ne diyor, duvarlara yazdılar. Şuydu; diyorlardı ki 'Zulüm 1453'te başladı.' Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsun. Duvarlarımıza bu yazıları yazanlarla aynı yolda yürüyorsun." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kahramanmaraş'ta önemli açıklamalar!

DEVLETİMİZ VATANDAŞINI YALNIZ BIRAKMADI
10 binlerce personel, araç ve gereçlerle felaket bölgesine büyük bir çıkarma gerçekleştirdik. Devletimiz artık 80'lerin 90'ların enkaz altında kalan devleti değildir. Devletimiz afetler karşısında vatandaşlarımızı yalnız bırakmamıştır. Türkiye sivil toplum kuruluşlarının da olağanüstü çabasıyla dünyaya örnek olacak şekilde yönetmiştir. Yıkılan ve hasar gören binaların yerine yenisini inşa etmeye başladık. Bunları 1 sene içerisinde bitireceğiz. Hak sahiplerine binalarını teslim edeceğiz. Bunu daha önce depremlerle sarsılan illerimizde sağladık. Sel ve yangın afetini yaşayan illerimizde de aynısını yapacağız. Tek kaygımız muhalefetin bu çalışmalara destek olmak yerine günlük siyasetin kısır tartışmalarına alet etmesidir.

MUHALEFET YİNE SINIFTA KALDI
Öyle ki vatandaşlarımızın canının ve malının derdine düştüğü bir dönemde muhalefet partileri istismar peşinde koştular. Olmadık iftiralarla, yetmediği yerde yalan terörüne sarılarak insanımızın kafasını bulandırmaya çalıştılar. Daha önce yüzlerce kes şahit olduğumuz gibi doğal afetler konusunda da muhalefet sınıfta kalmıştır. Bu süreçte hep birlikte yaşadıklarımız ülkede yerli ve milli bir muhalefet açığı olduğunu göstermiştir. Biz siyasetimizi tabii bu muhalefete göre belirlemiyoruz. Varsın onlar milletin acısının üzerinde tepinmeyi muhalefet sansın. Varsın onlar ahlaksız siyaset yaparak siyaset kurumunu kirletsinler.

FATİH KİM, SİZLER KİM
İBB Başkanı'nı Fatih'e benzetiyor. Bunlar Fatih'in kim olduğunu anlamamış, bilmiyorlar. Ne diyor, duvarlara yazdılar. Şuydu; diyorlardı ki 'Zulüm 1453'te başladı' Meral Hanım sen kimi kime benzetiyorsun. Duvarlarımıza bu yazıları yazanlarla aynı yolda yürüyorsun. Gezi Parkı olaylarında, Bizans olaylarını yaşayanlarla beraber yürüyorsun. Sizin farkınız yok. Fatih kim, sizler kim? Varsın onlar sen ben kavgasıyla günü kurtarma çabası içinde olsunlar, hiç endişeniz olmasın biz dimdik ayaktayız.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2021, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66