Cumhurbaşkanlığı hesabından Erzincan’a ve Gaziantep’e gelen tebrik bize neden gelmedi?

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl kutlamaları Pandemi kısıtlamalarına takıldı. Bir asırdır kutlanan tören nizamından farklı olarak salonda kutlanan kentin Kurtuluş yıl dönümü için Cumhurbaşkanlığımızın hiçbir sosyal medya hesabından tebrik yayınlanmaması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı hesabından Erzincan’a ve Gaziantep’e gelen tebrik bize neden gelmedi?

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü etkinlikleri, Pandemi nedeniyle salon kutlaması şeklinde geçti. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği etkinlik, vasatın üzerine çıkamayınca ulusal medya da yer bulmadı. Her yıl davul ve zurna eşliğinde, tiyatro gösterileriyle öz benliğini yaşayan Kahramanmaraş bu yılki etkinlikleri farklı versiyonlarla salonda gerçekleştirdi.

Yeteri kadar ülke gündemine çıkarılmayan kentin kurtuluşu için Cumhurbaşkanlığının resmi Twitter hesabından da bir tebrik yayınlanmadı. Bugün Erzincan’ın kurtuluş yıl dönümünün tebrik edildiği Cumhurbaşkanlığı resmi Twitter hesabından geçen aylarda da Gaziantep’in kurtuluşu tebrik edilmişti.

Gaziantep’in kurtuluşunun 100’üncü yılında merkez bankası tarafından 1 milyon 500 bin adet 1 TL’lik basılıp piyasaya sürülürken, Kahramanmaraş için tek bir kuruşun bile bastırılmaması manidar bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2021, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67