Diyabet hastalarına müjde! Yeni sistem implant uygulaması hayatlarını kolaylaştırıcak!

Türkiye’de sayılı merkezlerde hayata geçen yeni nesil implant sistemleri Kahramanmaraş’ta Elit diş kliniğinde hastalara uygulanmaya başladı. Diyabet ve Kalp hastalarında hiçbir risk taşımadan uygulanan sistemin tüm ayrıntılarını Diş Hekimi Atilla Çamsarı anlattı.

Avrupa’nın sağlıkta açılan kapısı Türkiye olurken, diş alanında da Avrupa’dan Kahramanmaraş’a yerli ve yabancı hasta koridorunu açan Elit Diş Kliniği Sahibi Dt. Atilla Çamsarı diş sorunu yaşayan diyabet hastalarını sevindirecek yeni nesil implant tedavisinin kliniklerinde yapılabildiği müjdesini verdi. Çamsarı; “Özellikle Kalp ve Şeker hastalığı olanlar diş tedavisinde ve diş implantlarında çekince gösterirler, oysaki yeni nesil implant sistemleri ve yeni gelişen sistemler şeker ve kalp hastalarına da diğer hastalarda olduğu gibi kolaylıkla implant yapılabildiğini ve bunda da çok yüksek başarı olduğunu görmekteyiz.” Dedi.

İMPLANTLA İSTEDİKLERİNİ YİYEBİLİRLER

İmplant tedavisinin, diş ve kemik kaybı yaşayan en çok şeker hastalarında önem taşıdığına dikkat çeken Dt. Atilla Çamsarı şeker hastalarının implant gereksinimlerinin zaruri olduğunu belirterek;  “Protez kullanan şeker hastalarımızda protezler kemik kaybını artırmaktadır.  Beslenmek için yiyecekleri yumuşak olmayan sert gıdaları ancak sabit dişlerle öğütebilirler. Örneğin; bir şeker hastasının siyah et yemesi gerekirken sabit diş olmayıp hareketli protez olduğu için bu beslenme hakkından yararlanamamakta ve siyah et yerine yağlı kıyma ya da pilav türü yemektedir.

AVRUPA’DAN DA YERLİ YABANCI HASTA KABUL EDİYORUZ

Diş rahatsızlığı nedeniyle yeterli beslenemeyen bu gruptaki hastalarımızın bağışıklık sistemlerinde de ciddi oranda sıkıntı oluşmaktadır.  Sabit bir dişi olsa ekşi bir elmayı çok rahat yiyebilir, havuç, salatalık gibi sebzeleri rahatlıkla çiğneyebilir bu da hastanın sağlığını olumlu yönde etkiler. Elit Diş Kliniği olarak sadece şehrimiz ve ülkemize değil Avrupa ülkelerindeki gerek yerli gerekse yabancı hastalarımıza yoğun hizmet veriyoruz.” Dedi.

HİÇ BİR KESME İŞLEMİ YAPMADAN İMPLANT UYGULUYORUZ

Yapacakları sistemle şeker ve kalp hastalarının korkulu rüyası diş problemlerini başarılı bir şekilde ortadan kaldırdıklarını da ifade eden Dt. Atilla Çamsarı şöyle konuştu; “Yeni sistemle şeker hastalarımıza implant uyguluyoruz ve mükemmel geri dönüşler alıyoruz. Şeker hastalarımız şekerlerini kontrol altında tutsun yeter, hiçbir riskle karşılaşmadan çok rahat implant uygulaması yapabiliyoruz.  Bunu yaparken de zihinlerdeki; ‘yara iyileşme süreci’ gibi çekinceleri de yeni sistemle ortadan kaldırıyoruz. Çünkü bu sistemle hastada hiçbir kesme işlemi yapamadan doğrudan diş eti üzerinde implantlar yapılabilmektedir. Böylelikle hiçbir yara yeri iyileşme sorunu, enfeksiyon kapma, kanama gibi bir sağlık bir sorunu ile de karşılaşılmamaktadır.

Kalp hastaları içinde aynı tedavi yöntemi geçerlidir. Kalp hastalarımız genellikle kan cıvıltıcı ilaçlar kullanır. Biz ise implant tedavisi uygularken bu hastalarımızdan ilaçlarını kesmelerini istemiyoruz. Çünkü herhangi bir kesim işlemi olmadan hastalarımıza doğrudan implant yapılabilmektedir. Kalp hastalarının da implant yaptırmasında herhangi bir sakınca yoktur. “

Avrupa’dan yerli ve yabancı hastaları kliniğinde misafir ederek başarılı işlemlerin ardından tekrar ülkelerine mutlu bir şekilde yolcu eden Dt. Çamsarı, implant alanında gelişen her türlü teknolojiyi yakından takip ettiklerini de belirtti.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2022, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67