Genç Kahramanmaraşlılar platformu Ankara’nın tozunu kaldırıyor

Tamamen Kahramanmaraş sevdalılarından oluşan ve Ankara’da gençlerin sinerjisi ile kurulan Genç Kahramanmaraşlılar Platformu TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Çevre Şehircilik Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı hemşerimiz Ahmet Sandal ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Genç Kahramanmaraşlılar platformu  Ankara’nın tozunu kaldırıyor

Kahramanmaraş’ın Pazar piyasasının büyümesi, Ankara dahil yurt dışında şehrin daha önde yer alması için kurulan ve bu kapsamda çalışmalarını sürdüren Genç Kahramanmaraşlılar Platformu dur durak bilmeden çalışıyor. Ramazan ayında bir çok kurum, kuruluş ile bir araya gelen platformun dünkü görüşmeleri ise TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Çevre Şehircilik Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı hemşerimiz Ahmet Sandal ile oldu.
MEMLEKET İÇİN HİZMETKAR OLACAĞIM

Burada bir açıklama yapan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç: “Kahramanmaraşlıların her yerde birlik ve beraberlik içinde olması çok önemli. Bu anlamda Genç Kahramanmaraşlılar Platformunun çok faydalı olacak. 40 tane kariyer sahibi gencin oluşturduğu platformun başarılı olacağına ve memlekete katkı sağlayacağına inancının tamdır. Anlatılan plan ve projelerin hepsi çok önemli. Bunların hayata geçirilmesi için el birliği ile yola devam edeceğiz. Memleket adına yapılan her işte ben bir hizmetkar olarak sizleri destekleyeceğim” dedi
BÜROKRASİ AYAĞI ÖNEMLİ

Genç Kahramanmaraşlılar Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Ecerkale: “ Platformun eğitim, bürokrasi, kadın hakları, yerel yönetimler, medya, iş dünyası gibi bir çok başlıkta yoğun çalışmaları var. Platformun Ankara’da kurulmuş olması sebebi ile bürokrasi başlığının ayrıca çok önemli. Ankara’da Kahramanmaraşlı bürokratların çok fazla olduğunu biliyoruz, ancak bir araya gelmekte sıkıntı yaşıyorduk. Şimdi bunu aşmak adına güzel işlere imza atacağız. Platformun Bürokrasi Komisyonu Başkanı Aziz Aksu’nun bu alanda ciddi çalışmaları var. Bürokrasi alanındaki çalışmalardan ayrı iş dünyasında da çalışmaların devam ediyor. Sektör toplantıları düzenleyerek aynı zamanda Kahramanmaraşlı iş adamlarını da bir araya getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu
Toplantıya TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Çevre Şehircilik Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanı Ahmet Sandal, Genç Kahramanmaraşlılar Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Ecerkale, Genç Kahramanmaraşlılar Platformu Bürokrasi Komisyonu Başkanı Aziz Aksu, Genç Kahramanmaraşlılar Platformu Bürokrasi Komisyonu üyesi Geylani Gözcü, Genç, Kahramanmaraşlılar Platformu Mali İşler ve Kaynak Geliştirme Komisyonu Başkanı Ahmet Dut, Genç Kahramanmaraşlılar Platformu Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Müdüroğlu ve Kahramanmaraşlı bürokratlar iştirak etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER