Hayrettin Güngör ve Kahramanmaraş'a ödül verilecek. Ödülü ise reis veriyor. Bakın o ödül ne için veriliyor

2001 yılında AK Parti kurulmadan önce resmi olmayan miniğini Kahramanmaraş’ta yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gönlünde ayrı bir yere sahip Kahramanmaraş’a ödül verecek.

Hayrettin Güngör ve Kahramanmaraş'a ödül verilecek. Ödülü ise reis veriyor. Bakın o ödül ne için veriliyor

Resmi olarak 2002 yılından bu yana AK Partiye en çok oy veren illerin başından gelen Kahramanmaraş’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ödül verilecek. AK Parti 28. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Kızılcahamam'da devam ederken ajanslara düşen bilgiler heyecan uyandırdı.

KAHRAMANMARAŞ’A ÖDÜL

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde en fazla oyu alan ilk beş sıradaki büyükşehir, il, ilçe ve belde belediye başkanlarına ödül verecek.

Büyükşehirlerde ilk 5 sırada yer alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay (Yüzde 70,53), Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan (Yüzde 68,47) , Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör (Yüzde 67,60), Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce (Yüzde 65,04) ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu (Yüzde 64,61) ödül alacak. Yüzde 72,99 oy oranıyla Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, yüzde 61,72 oy oranıyla Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, yüzde 55,57 oy oranıyla Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, yüzde 53,22 oy oranıyla Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, yüzde 51,58 oy oranıyla Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı da il belediye başkanları arasında ilk beşe girerek, ödül almaya hak kazandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ünal Şavkılı
Ünal Şavkılı - 2 ay Önce

Ödül için teşekkür ederiz Sayın Başkan im ama onun yerine k marasa hizmet gelsin biz başka bir şey istemiyoruz birde reisi yani sayın Cumhurbaşkanı min sağlığı Allah onu başımızdan eksik etmesin saygilarimla

SIRADAKİ HABER