İş Adamı Balduk’a son görev! Tüm kenti yasa boğdu!

Önceki gün ailesiyle birlikte bayram tatilini geçirmek üzere gittiği Muğla’nın Datça ilçesinde ani kalp krizi sonucu vefat eden Ticaret ve Sanayi Odası Onursal Başkanı Mehmet Balduk, gözyaşları arasında toprağa verildi. Balduk’un Ulucami’ndeki cenaze törenine binlerce insan akın etti.

İş Adamı Balduk’a son görev! Tüm kenti yasa boğdu!

Kahramanmaraş iş dünyasının mihenk taşlarından Ticaret Borsası ile Ticaret Sanayi Odasında 20 yıldır başkanlık görevini yürüten, Kahramanmaraş’ın sanayileşmesinde ve onbinlerce insana iş sahası açılmasında büyük emekleri olan Mehmet Balduk’a sevdikleri son görevlerini yaptı.

Dün sabah saatlerinde ailesiyle birlikte bulunduğu teknede rahatsızlanan ve sağlık ekiplerinin tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybeden Balduk’un naaşı gece Kahramanmaraş’a getirilerek Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Balduk’un naaşı daha sonra veda töreni yapılmak üzere Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasına getirildi. Saat 15.00’da Ticaret ve Sanayi Odası Mehmet Balduk Meclis Salonu önündeki törende konuşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu Balduk’un hayatının en verimli dönenlerini Kahramanmaraş için Ticaret ve Sanayi Odasında geçirdiğini belirtti.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir de Balduk’un vefat haberini Balduk’un bir çalışanının yanında aldığını, o çalışanın dizlerini yere çökerek ettiği duaya şahit olduğunu belirtti. Ali Sezal gibi iki duayen ismin bugün kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Balduk’un naaşı Ticaret ve Sanayi Odasındaki törenin ardından son yolculuğuna uğurlanmak üzere Ulu Camiye getirildi. Ulucamide ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Şeyhadil mezarlığındaki aile kabristanlığında toprağa verildi. Cenazede Balduk’un Kızı Nazlı Ceylan ile Emre Balduk’un bitkin olduğu görüldü.

Cenaze törenine TBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti TBMM Grup Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, Sanki Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sani Konukoğlu, siyaset ve iş dünyası, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2022, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67