Kahramanmaraş'a izinsiz giriş-çıkış yapılamıyor!

Korona virüs salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda birçok tedbir alarak hayata geçiren Kahramanmaraş İl Pandemi Kurulu, büyük şehirlere giriş çıkışların sınırlandırılmasının ardından, şehrin tüm giriş çıkışlarında denetimlerini artırdı.

Kahramanmaraş'a izinsiz giriş-çıkış yapılamıyor!

Kahramanmaraş il merkezinden Kayseri, Gaziantep,  ve Adana istikametindeki yol denetim noktalarında trafik hareketliliğini denetleyen kolluk kuvvetleri, zorunlu kamu görevi ve ticari faaliyeti nedeniyle seyahat edenlerin dışında, seyahat izin belgesi olmayanların şehre giriş çıkışına müsaade etmiyor. Kontrol noktalarında izin belgeleri ile araç ruhsatı ve sürücü belgesi sorgulamaları yapılan vatandaşların vücut ısıları ölçülerek, maske takmaları ve koruyucu diğer tedbirleri almaları uyarısında bulunuluyor.

Seyahat kısıtlaması
Bilim Kurulunun, iller arası seyahat kısıtlaması tavsiyesinin uygulanmaya başladığı 3 Nisan 2020 tarihinden itibaren, Kahramanmaraş İl Hıfzısıhha Kurulu, il sınırlarından kara ve hava yolu ile yapılacak tüm giriş çıkışların 15 gün süre yasaklanması yönünde karar almıştı. İlde yaşayan ve bulunan tüm vatandaşların belirtilen süre boyunca il içinde kalmalarına yönelik tedbirlerin alındığı Kahramanmaraş'ta, il dışına çıkacak ve gelecek kişilere izin verilmesine yönelik düzenleme de yapılmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63