Kahramanmaraş dahil 81 ilin CHP İl Başkanları harekete geçti!

CHP İl Başkanları, 81 ilde eş zamanlı basın açıklaması yaparak, YSK'ya İstanbul seçimleri ile ilgili çağrıda bulundu. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Esat Şengül; "İktidar sahiplerinin güçlerini kullanarak, demokrasiye kurulan kumpası YSK bozmak zorundadır. Kırılgan Ülke Ekonomisini Panik haline sürüklemektedir” dedi.

Kahramanmaraş dahil 81 ilin CHP İl Başkanları harekete geçti!

CHP Kahramanmaraş İl Başkanı Esat Şengül, parti binası önünde basın açıklaması yaptı.

Şengül , 31 Mart'taki seçimin Türkiye'de demokrasi şenliği içerisinde yapıldığını vurgulayarak, "Elbette seçimlerde itirazlar olacaktır; ama YSK´nın görevi bu itirazları zamanında incelemek ve karara bağlamaktır. Bir çok yerde bu yapıldı ancak İstanbul'da bu sürecin hala devam etmesi istenmektedir. İstanbullu iradesini sandığa yansıtmıştır ve İstanbullu Ekrem İmamoğlu'nu başkan olarak seçmiştir. Hiç kimse seçmenin sandığa yansıttığı iradeyi bozmaya kalkmasın" dedi.

10 GÜN GEÇTİ

Şengül şöyle konuştu: “Seçimlerin üzerinden 10 gün geçmiş olmasına rağmen hala seçim sonuçlarının ilan edilmemiş olması, Yüksek Seçim Kurulunu ‘zan’ altında bırakmakta, Aziz Milletimizi tedirgin etmektedir. Kırılgan Ülke Ekonomisini Panik haline sürüklemektedir.

İktidar Partisinin Sevgili mensupları; Yasalara uygun olan, demokratik haklarınızın tamamını kullandınız, Sonuç alamadınız. Üstelik geçmişte ve günümüzde Emsali Aleyhimize olan tüm gerekçeleri yok sayarak kendi lehinize doğru gerekçeymiş gibi işlettiniz. Ama yeter artık çok sıktınız.

İMAMOĞLU KAZANIYOR

İstanbul Seçimlerinin tek kazananı vardır. Ekrem İmamoğlu. Siz süreci uzattıkça Sayın İmamaoğlu her gün kazanıyor. Uzatmalar bitti altın gölü İmamaoğlu atmıştır. Bir an önce mazbatasını verin bu anlamda hak, hukuk ve adaletin temsilcisi olan yüksek seçim kuruluna açık çağrımızdır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67