Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesinin yeni Başkan yardımcıları belli oldu!

31 Mart yerel seçimlerinde en kritik aşama olan Belediye Meclis Üyeleri belirleme sürecinde Dulkadiroğlu ve Onikişubat Belediye Başkan Yardımcıları’nın tekrar yazılmaması deprem etkisi yaratmıştı. 31 Mart sonrası Dulkadiroğlu Belediyesi yeni başkan yardımcılarını belirledi. Buna göre Ali Arif Yenipınar ve Yemliha Özşahan yeni başkan yardımcıları oldu.

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediyesinin yeni Başkan yardımcıları belli oldu!

Cumhur İttifakı kapsamında Büyükşehir Belediye Başkan Adayı çıkarmayan MHP, yine cumhur ittifakı kapsamında AK Parti ile Meclis üyelik listesine aynı girmişti. Şubat ayında hazırlanan liste tam bir deprem etkisi yaratmıştı. Dulkadiroğlu Belediyesinin beyin takımı görevinde olan Mehmet Akif Kahveci, Sebuk Tekin Alparslan listede kendine yer bulamamıştı. Kahramanmaraş Siyasetine dizayn hareketi olarak gösterilen liste sonrası bugün Dulkadiroğlu Belediyesinin yeni Başkan yardımcıları belli oldu. Buna göre Ali Arif Yenipınar ve Yemliha Özşahan, Necati Okay’ın yeni yol arkadaşları oldu.
Öz geçmiş;

Ali Arif Yenipınar

18.05.1973 tarihinde Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise Öğretimini Kahramanmaraş’ta tamamlayıp İzmir 9 Eylül İİBF İşletme bölümü 1996 yılı mezun oldu. Kendine ait işletmesinde yönetici olarak görev yaptı. Ak Parti Dulkadiroğlu Kurucu yönetim kurulu başkan yardımcılığı (Dış İşler Başkanı2013) görevini yaptı. 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında Dulkadiroğlu Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. Evli ve 3 çocuk babası.

Yemliha Özşahan
01.02.1974 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. 2004-2014 yılları arasında iletişim sektörü üzerinde ticaret yaptı. 2013 yılı sonu itibari ile Tekstil Parafin İmalatı sektörüne yatırım yaptı. 2014 yılı itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi teşkilatında Dulkadiroğlu ilçesi bünyesinde 1. Ve 2. Olağan kongreleri süresinde yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. İlçe sekreterliği, Mali ve İdari İşler Birimi Başkanlığı ve Yerel Yönetim Birim Başkanı olarak görev yaptı. 31 Mart Yerel Seçimleri sonrasında Dulkadiroğlu Belediye Meclis Üyeliğine seçildi. Evli ve 2 çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67