Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama! ''Gerekli yasal işlemi başlatacağız!''

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü bugün bir kaç haber sitesinde yer alan ''Elbistan da çıplak vatandaş!'' adlı haber için basın açıklaması yaptı!

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama! ''Gerekli yasal işlemi başlatacağız!''

 İşte Müdürlükten yapılan açıklama: ''Bazı sosyal medya hesaplarında; “Kahramanmaraş ilinde çıplak vaziyette dolaşan bir vatandaşımız” ile ilgili görüntülerin yer aldığı ve haber yapıldığı tespit edilmiştir.

         Haber içeriği incelendiğinde; 03.04.2022 günü akli dengesi yerinde olmayan bir vatandaşımıza ait görüntüler olduğu, emniyet görevlileri tarafından derhal müdahale edilerek gerekli tedavi sürecinin başlatılması amacıyla işlemleri yapılarak kanuni temsilcisine teslim edildiği anlaşılmıştır.

         Sosyal medya hesaplarında yeni yaşanan bir olaymış gibi gösterilmeye çalışılması art niyetli algı yaratma çabaları olarak değerlendirilmekte olup görüntüleri servis ederek, yasal olarak kendini savunamayacak durumda olan bir vatandaşımızı rencide eden kişi/kişiler ile ilgili olarak gerekli yasal işlemler yapılacak olup, kamuoyunun bu tür art niyetli paylaşımlara itibar etmemeleri önemle duyurulur.'' dendi!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67