Kahramanmaraş Genelinde Denetimler Sıklaştırıldı!

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu'nun katılımıyla vatandaşların yoğun olduğu cadde ve iş yerlerinde korona virüs denetimleri gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş Genelinde Denetimler Sıklaştırıldı!

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen Korona virüs genelgesiyle birlikte bugün bütün Türkiye'de Korona virüs denetimleri gerçekleştirildi. Kahramanmaraş'ta  gerçekleştirilen denetimlerde Vali Coşkun'a İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu eşlik etti.

Vatandaşları pandemiye karşı uyardıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Coşkun: ''Bilindiği üzere belirli periyotlarla İçişleri Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda zaman zaman hem bizler hem belediye başkanlarımız, kaymakamlarımızın bu denetimleri gerçekleştiriyorlar. Bizde bugün ilimizin Mağralı Mahallesi’ndeki esnaflarını ziyaret ettik. Sonrasında da Barbaros Mahallemizde bulunan semt pazarını ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimizde esnaflarımıza pandemi süreciyle ilgili hususları tekrar dile getiriyoruz. Özellikle karşılaştığımız hemşerilerimize de bu konuda duyarlılık göstermesi noktasında da taleplerimizi iletiyoruz. Gördüğümüz kadarıyla mümkün mertebe vatandaşlarımız bakanlıklarımızın almış olduğu tedbirlere uymaya çalışıyorlar.
 Tabii ki geldiğimiz süreç itibariyle hem Türkiye’de hem de ilimizde vaka sayıları artıyor. Yani mutlaka bütün vatandaşlarımızın Sağlık Bakanlığımızın, bilim kurulumuzun belirlemiş olduğu tedbirlere harfiyen uyması gerekiyor. Eğer sonuç almak istiyorsak bunu yapmamız lazım. Bütün vatandaşlarımız istisnasız her yerde mutlaka maskelerini taksınlar. Mesafeye uyup, hijyene dikkat etsinler. İnşallah bu tedbirlere dikkat edilirse salgını atlatacağımıza inanıyorum. Hepimiz için sağlık için bunu yapmak zorundayız. ''
dedi!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66