Kahramanmaraş merkezli Kipaş Holding'in "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" arasında dört şirketinin yer aldığı bildirildi.

Tekstil, kağıt, enerji, çimento eğitim ve lojistik alanlarında 11 bin çalışanıyla çevreye ve doğaya zarar vermeden sürdürülebilirlik politikalarıyla hareket eden, yönetim anlayışında ise, insan odaklı olan Kipaş Holding, Türkiye ekonomisine ve istihdamına katkısını her geçen gün artırıyor.

Kahramanmaraş merkezli Kipaş Holding'in "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" arasında dört şirketinin yer aldığı bildirildi.

Holdingin İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl gerçekleştirilen "Türkiye'nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" arasında 4 şirketinin olduğu, sonuçlara göre, Kipaş Mensucat'ın 82, Kipaş Kağıt Sanayi İşletmeleri AŞ'nin 145, KÇS Kahramanmaraş Çimento Beton Sanayi ve Madencilik İşletmeleri AŞ'nin 320, Maren Maraş Elektrik Üretim San. ve Tic. AŞ'nin ise 332'inci sırada yer aldığı belirtildi.

Bu arada açıklamada Kahramanmaraş'tan ilk 100 içerisinde tek firma olan ve 17 sıra yükselen Kipaş Mensucat'ın yıllık 120 milyon metre kumaş ve yıllık 120 bin ton iplik üretim kapasitesiyle dokuma, Open-End ve ring iplik üretiminin yanında teknik tekstil, kumaş boya-terbiye ve denim kumaş üretimi gerçekleştirdiği aktarıldı.

Listede 69 sıra yükselen Kipaş Kağıt Sanayi İşletmeleri A.Ş'nin de Kahramanmaraş’taki tesislerinde geri dönüşüme dayalı Testliner ve Fluting kağıt üretimi yapıldığı, tekstil, mobilya, cam, su gibi sektörlere de hitap eden ambalaj ürünlerinin üretildiği ifade edildi.

162 sıra yükselen Maren Maraş Elektrik Üretim San. ve Tic. AŞ'nin de Türkiye'deki jeotermal enerji üretiminin yüzde 15'ini karşıladığı belirtildi.

Akdeniz bölgesinde sektöründe önemli bir paya sahip olan KÇS Kahramanmaraş Çimento Beton Sanayi ve Madencilik İşletmeleri A.Ş'nin de 7 ilde faaliyet gösteren 14 Hazırbeton tesisiyle Türk ekonomisine katkı sağladığı aktarıldı.

Konuyla ilgili açıklamada görüşlerine yer verilen Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Hanefi Öksüz, Kipaş ailesi olarak her sene İSO 500 listesine en üst sıralardan girdiklerini belirtti.

Kipaş Holding'in 4 şirketiyle listeye girdiğine dikkat çeken Öksüz, holdinge ait şirketlerin bazılarının geçen yılki sıralamaya göre yükseldiğini belirterek, "Ülkemizin en zor dönemlerinde bile üretmeye, gelişmeye ve büyümeye devam ediyoruz. Yatırımlarımıza hız kesmeden devam ederken, ülkemizin ekonomisine de büyük katkılar sağlıyoruz. 2022 yılında da bu hedefimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz ve Kipaş Ailesi olarak başarılarımızı taçlandıracağız. Bu başarılarımızda emeği geçen tüm Kipaş Ailesi çalışanlarına ayrıca teşekkür ediyorum." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67