Kahramanmaraş'ta açık arttırma kuş satışını gören bakakaldı!

Kahramanmaraş'ta çekilen bu fotoğraf, hem bilinçsizliğin, hem de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın uyarılarının hiçe sayıldığının göstergesi oldu!

Kahramanmaraş'ta açık arttırma kuş satışını gören bakakaldı!

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de tehdit edici bir yayılım olduğunu anlatan Bakan Koca, “Bir ay öncesine göre yayılımın önüne geçildi. Kısa zamanda aldığımız tedbirlerle yayılımı kontrol altına aldık. İstanbul, Bursa, Kahramanmaraş, Kocaeli, Denizli’de artışlara dikkat edilmelidir. Virüsün size bulaşmasına izin vermeyin. Başkalarını da kendinizi korur gibi koruyun” diyerek uyarı sinyali vermişti. 

Kanal46 Whatsap haber hattına gelen fotoğraf ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sözlerinin hiçe sayıldığının göstergesi oldu.

Kapalı ortamlara ve kafelere İl Umumi Hıfzısıhha kararınca maskesiz girmek yasaklanmıştı.

Fotoğraf Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesi, Şehit Abdullah caddesinde bulunan bir kahvehaneden çekildiği üzere gönderildi.

Kahvehaneye gelen bazı vatandaşların maske kuralına uyduğu ancak kimi vatandaşların maske takmadığı ve sosyal mesafe kuralını ihlal ettiği görüldü.
Bir kişinin Kuşları, açık arttırma usulü satması üzerine insanları toplayarak sosyal mesafenin hiçe sayıldığı ve maskesiz konumda oturan vatandaşların bu tutumu sosyal medyada tepkilere yol açtı!

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 20:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73