Kahramanmaraş'ta halk balkonlarda coşkuyla kutladı!

Kahramanmaraş'ta korona virüs önlemleri kapsamında evlerinden çıkamayan vatandaşlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı saatler 21.00 gösterdiğinde evlerinin balkonlarında ve pencerelerine çıkıp İstiklal Marşını okuyarak kutladı.

Kahramanmaraş'ta halk balkonlarda coşkuyla kutladı!

Kahramanmaraş'ta  binlerce vatandaş, evlerinin penceresi ve balkonlarında İstiklal Marşı’nı okuyarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşadı. Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeni ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılını evlerinde kutlayan vatandaşlar, İletişim Başkanlığı’nın çağrısı sonrasında saat 21.00’de evlerinin balkon ve pencerelerine çıkarak İstiklal Marşı’nı okudu.23 Nisan coşkusunu balkonlarda Türk Bayrakları ile yaşadılar!
Balkonlara çıkan vatandaşlar, saatler 21.00’i gösterdiğinde bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okudular. İstiklal Marşı’nı okuyan çocuğundan yaşlısına binlerce vatandaş, coşkularını marşlar ve şarkılar söyleyerek sürdürdü. Kahramanmaraş Tekke Mahallesi’nde de eline Türk bayrağını alarak sokağa çıkan mahalle muhtarını gören vatandaşlar da balkonlara çıkarak İstiklal Marşı’nı söylemeden önce marşlar okuyup, meşaleler yaktılar. Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler mahallelere girerek araçlarda 23 Nisan Şarkıları çalarak, balkonlardaki çocukların bayramını kutladı!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66