Kahramanmaraş'ta hayat durma noktasına geldi! Kazalar yaşanıyor...

Kahramanmaraş'ta hayat durma noktasına geldi! Kazalar yaşanıyor...

  Kahramanmaraş'ta sabah saatlerinden beri etkili olan kar yağışı, hayatı durma noktasına getirdi.

Türkiye genelinde etkili olan soğuk hava ve kar yağışı ile birlikte yurdun birçok ilinde karla mücadele devam ediyor.

Yurt genelinde etkili olan kar yağışının ardından birçok bölgede köy yolları ulaşıma kapanırken okullarda tatil ediliyor. Karayolları ve belediye ekipleri oluşabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı teyakkuza geçerken, sürücüler hava şartlarından dolayı güçlük çekmekte. Kahramanmaraş'ta Zonguldak'a birçok ilde etkisini arttıran kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi.

Kahramanmaraş'ta sabahtan bu yana etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kentte kar kalınlığı bazı bölgelerde 40 santimi bulurken,  belediye ekipleri ise kent merkezinde yollarının açık tutulmasını sağlamaya çalışıyor fakat yetersiz kalıyor. Kentte etkili olan kar yağışı vatandaşlara da zor anlar yaşatıyor. İşlerine gitmek için sokağa çıkan vatandaşlar ilerlemekte zorluk çekiyor. İş yeri sahipleri ise dükkanlarının önünün karını temizliyor.  Ulaşıma kapalı bulunan köylerin yollarının yeniden ulaşıma açılması için İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri çalışma başlattı. Kentte kar yağışı aralıklarla devam ediyor.

Kahramanmaraş - Kayseri karayolundaki Göksun tünelleri yönündeki geçiş trafiğinin kuyruğu, Edebiyat Yoluna kadar uzadı.
Kurucaova bölgesinde büyük yoğunluk oluştu. Karayolları ile Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri aralıksız çalışmalarını sürdürürken, kapanan köy yollarını da açmak için ekipler adeta zamanla yarışıyorlar.
Kuzey ilçelerde yoğun kar yağışı nedeniyle Türkoğlu ilçesinde 21, Dulkadiroğlu ilçesinde 25 mahallenin okulunda bugün öğleden sonra yüz yüze eğitime ara verildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2022, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67