Kahramanmaraş'ta kentin damak tadına iddialı giriş!

Kahramanmaraş'ta kentin damak tadına iddialı giriş!

Kahramanmaraş’ın coğrafi işaretli ve tescilli içeceği Paça ve damak tadına hitap eden lezzetlerle kent gastronomisine fark oluşturan Şanlı Paça düzenlenen törenle açıldı. Trabzon Bulvarı Müftülük ilerisinde açılan lezzet salonu paçanın yanı sıra çorba ve et döner seçeneği de sunuyor.

Kahramanmaraş’ın tanınmış simalarından Muhammet Tanrıverdi bürokratlık ve hizmet sektöründe edindiği tecrübeyi yine hemşerileri için kullandı. Lütfi Sincer ve Hacı Ahmet Demirbanka ile tecrübe ve gücünü birleştiren Tanrıverdi, Kahramanmaraş’ı nezih bir salonla buluşturdu.

Önceki gün düzenlenen törenle hizmete açılan Şanlı Paça’nın kurdele kesme törenine TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel, Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, eski Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Ak Parti eski İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, iş dünyası ve stk temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Paça ve çorbanın yanı sıra seçkin et döner seçeneğini de müşterilerinin beğenisine sunan Şanlı Paçanın açılışında konuşan TBMM İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç Kahramanmaraş’ın yeni bir işletmeye kavuşmasının mutluluk verici olduğunu söyledi. Kahramanmaraş’ta köklü bir kültür olan paçanın her geçen gün geliştiğini de hatırlatan Güvenç bu kültürün de emin ellerde devam etmesinin önemli olduğunu söyledi.

Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Fırat Görgel’de hayırlı olsun temennisinde bulunarak, Muhammet Tanrıverdi ile Efendioğlu’nun birleşmesinin çok iyi olduğunu söyledi.

Kentin bir değeri olan paçanın Kahramanmaraş için çok önemli olduğuna vurgu yapan Ak Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara ise, Paçanın tescillendiğini, bu değerin de hijyenik ve iyi ellerde yapılmasının önemli olduğunu vurguladı.

İşletmecilerden Lütfi Sincer müşterilerini en iyi, temiz ve doğru şekilde ağırlamak istediklerini belirterek, paça, çorba ve dönerin yanı sıra işkembe çorbasında da çok iddialı olduklarını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bünyamin Çavdar
Bünyamin Çavdar - 2 hafta Önce

Öncelikle çok nezih bir ortam.Aileyle gitmek için birebir.En nemlisi işletme sahibi ve çalışan personeldeki nezaket ayrıca takdir edilir. Bu arada paçadaki lezzeti ayrıca takdir etmek gerek.Rabbimden hayırlı ve bol kazanç vermesi duasıyla.KAHRAMANMARAŞ'ımıza hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER

banner66

banner73