Kahramanmaraş'ta maaşlı ve primli dolandırıcılar kıskıvrak yakalandı!

Kendini hâkim, savcı ve polis olarak tanıtarak ayrıca şantaj yolu ile de vatandaşı dolandıran şebekenin neredeyse tüm illerde örgütlendiği ortaya çıktı. Her ilde maaş ve primle eleman temin eden örgüt, kendilerine ait yazılımla kimseye yakalanmadan haberleştiği belirlendi. Kahramanmaraş’taki ATM’lerdeki hareketliliği ihbarını alan Asayiş Şubeye Bağlı Dolandırıcılık Büro ekipleri ise dolandırıcıların oyununu bozdu.

Kahramanmaraş Emniyeti  Asayiş Şube Müdürlüğü yankesicilik ve dolandırıcılık büro amirliği’ne bağlı ekipler dolandırıcıların büyük oyununu ortaya çıkardı. Her ilde örgütlenen ve geliştirdikleri yazılımla kendi aralarında kimseye yakalanmadan haberleşen örgüt elamanlarının illerde maaşlı ve primli eleman çalıştırdığı ortaya çıktı.

Azerbaycan Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren çeşitli bankaların ATM’lerinden aynı kişiler tarafından sürekli para çekildiği ihbarını alan Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesici ve Dolandırıcılık büro amirliği ekipleri il merkezinde bulunan takibe aldı aldı. Dar alan çalışmasıyla verilen eşkâl üzerinde araştırma yapan ekipler farklı sokaklarda 3 şüpheliyi tespit etti, tespit edilerek kovalamaca sonucu üç şahsı yakalayarak üst araması yaptı.

Detaylı incelenmek üzere getirildikleri emniyette suçlarını itiraf eden M.E.I. (21), M.B (21) ve C.B. (43) dolandırıcıların akıl almaz taktileriyle ilgili bilgiler verdi. Örgüt merkezinin Kahramanmaraş’ta olmadığını kendilerinin Kahramanmaraş’ta dolandırıcılık örgütü tarafından maaş ve primle çalıştırıldığını belirten dolandırıcılar, mağdurların paralarını  çekilerek dolandırıcıların verdikleri iban’a EFT ve hızlı para yatırma işlemiyle yaptıklarını itiraf etti!

Ayrıca örgüt merkezinden telefon yoluyla dolandırılan vatandaşlardan da para veya ziynet eşyası almak için örgüt merkezinin yönlendirmesiyle kendilerinin gidip aldığı da belirlendi. 
Kahramanmaraş’ta maaşlı ve primli çalışan örgüt mensuplarının yapılan üst aramasında 7 adet farklı markalarda telefon, 13 adet farklı bankalara ait banka kartı ve 7 bin 740 TL nakit para çıktı. 

Kendilerine ait geliştirdikleri yazılımla polisten kaçmayı planlayan örgüt mensupları, Kahramanmaraş Emniyetinin titiz çalışmasıyla tüm bağlantıları belirlendi. Emniyette ifadeleri alınan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2021, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67