Kahramanmaraş'ta Musluklardan kirli su akıyor Kaski hala sessiz!

Su havzaları bakımından Türkiye’nin ilk üçüncü sırasında yer alan Kahramanmaraş’ta içme suyunda yaşanan sorun 5 gündür devam etti. Özellikle Dulkadiroğlu ilçesine bağlı bazı mahallelerde gelen şikayetin ardından bugün bir şikayette Onikişubat İlçesine bağlı Karamanlı mahalle sakinlerinden geldi.

Dönemin Belediye Başkanı Mustafa Poyraz tarafından getirilerek şehre dağıtılan Karasu kentin tamamına yetmezken, yağmur suları ile dolan Ayvalı barajından takviye alan Kahramanmaraş’ın içme suyunun rengi değişti.

Kentin özellikle Dulkadiroğlu bölgesindeki bazı mahallerde oluşan sorun vatandaşı tepkisini çekti. Yaklaşık 5 gündür hiçbir açıklama yapmayan Kaski’nin sorunun kaynağını bulup bulmadığı, bu konuda bir açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesindeki bazı mahallelerin ardından şikayete Onikişubat ilçesine bağlı Karamanlı mahallesi de katıldı. Yaklaşık 5 gündür kentin bir çok bölgesinde sağlıksız akan suyla ilgili Kaski Genel Müdürlüğünün tek bir açıklama yapmaması da pes dedirtti.

Uzmanlar rengi değişin su konusunda vatandaşları uyardı.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2021, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73