Kahramanmaraş'ta o fırıncı açıkladı! ''Bana ekmek kalmamıştı, şimdi ise satışımız yok!''

Kahramanmaraş'ta sokağa çıkma yasağının açıklandığı gece gittiği fırında kendisine bile ekmek kalmayan fırıncı, yasak günlerinde ekmekler elinde kalınca çalışanları ile sohbet ederek zaman geçirdi.

Kahramanmaraş'ta o fırıncı açıkladı! ''Bana ekmek kalmamıştı, şimdi ise satışımız yok!''

İçişleri Bakanlığı tarafından 30 şehir ve kahramanmaraş'ta 2 günlüğüne getirilen sokağa çıkma yasağı üzerine vatandaşlar Cuma gecesi erzak almak için market, manav, pazar yerleri ve fırınlara akın etti. Sakarya Caddesi'nde dükkanı olan fırıncı Mehmet Sait Çokyiğit de sokağa çıkma yasağının ardından ekmek almak için fırına koştu. Dükkana birkaç dakika için inen çokyiğit, dükkanın ışığını gören vatandaşların akın etmesi nedeniyle kendine de ekmek alamadı. Fırındaki ekmekler bitince vatandaşlar evlerine kuru pasta alıp götürdüler. Gece yaşanan yoğunluğun ardından sokağa çıkma yasağı günlerinde ise dolu kalan raflarda ekmekler alıcısını bekledi. Yoğunluktan kendine bile ekmek alamayan çokyiğit, sakinlikten dükkanda bulunan çalışanları ile sosyal mesafeli bir şekilde sohbet etti.


Ekmek satışlarında yanlış anlaşılan bir durum olduğunu söyleyen Mehmet Sait Çokyiğit ”Kendim ekmek almak için geldim. Bir anda yoğunluk vardı. Kendime bile ekmek kalmadı. Saat 00.00’a doğru kapatmamı söylediler. Dükkanı kapattım. Ekmek satışı olur diye yoğun bir hazırlık yaptık. Ekmek elimizde kaldı. O gece ekmek bitince kuru pastayı talep etmeye başladı insanlar. Kuru pastayı da verdik. Bugün de siparişlerimizi ona göre ayarladık. Tezgahımızı boş bırakmamaya çalıştık. Ama gördüğünüz gibi ürün elde kaldı. Boş kalınca ben de çalışanlarım ile sohbet ettim'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020, 19:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63