Kahramanmaraş'ta şarbon şüphesi! Pazarcık ilçesi karantinaya alındı!

Kahramanmaraş’ta bir kişinin şarbon şüphesi ile hastaneye kaldırıldığı, kişinin mahallesi dahil her yerin karantina altına alındığı öğrenildi.

Kahramanmaraş'ta şarbon şüphesi! Pazarcık ilçesi karantinaya alındı!

Pazarcık ilçesine bağlı Karagöl mahallesinden şarbon şüphesi ile bir kişinin Necip Fazıl Şehir Devlet Hastanesine kaldırıldı öğrenildi.
Alınan bilgilere göre, Deri Şarbonuna yakalandığı ama ismi öğrenilemeyen şahıs, koyunları kırkım sırasında elinde bir yara belirdi. Bunun üzerine Pazarcık Devlet Hastanesine kaldırılan şahıs için, doktorlar şarbon şüphesi tanısı koydu. Hazırlanan bir ambulans ve özel giyimli personel ile şahıs, Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Devlet Hastanesine kaldırıldı. Şahıstan alınan örneklerin laboratuvara gönderildiği öğrenildi. Öte yandan kesin sonucun öğrenilmesi için Salı günü gelecek numunelerin beklendiği de bildirildi.
DERİ ŞARBONU NEDİR  
Enfekte hayvanların deri, kıl, yün gibi ürünleri ile temas eden kişilerin ciltlerindeki sıyrık veya kesiklerden bulaşır. Deride ağrı, sızı ve kabartı oluşur. Kabartı çevresinde ödem oluştuğu gibi bu hastalıklı dokunun altı ülserleşir ve ağrısız bir lezyon meydana gelir.
Haber: Kanal 46- Özel Haber- Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER