Kahramanmaraş'ta sokağa çıkma yasağı 2.günde de sürüyor!

Sokağa çıkma yasağının ikinci gününde de Kahramanmaraş'ın cadde ve sokaklarında benzer görüntüler oluştu. Kentin her noktası sessizliğini korurken yasaktan muaf olan vatandaşlar, yine erken saatlerde işlerine gitmek üzere yollardaydı.

Kahramanmaraş'ta sokağa çıkma yasağı 2.günde de sürüyor!

İçişleri Bakanlığının korona virüs tedbirleri kapsamında aldığı karar doğrultusunda önceki gece saat 24.00’ten itibaren 30 büyükşehir ve Kahramanmaraş’ı da kapsayan sokağa çıkma yasağı, ikinci günde de sürüyor. Yasağın ilk gününde olduğu gibi bugün de kentin cadde ve sokaklarında büyük bir sakinlik yaşanıyor. Yasağın etkisiyle cadde ve sokaklar tamamen boşaldı. Yasak kapsamı dışındaki meslek gruplarında çalışanlar ise işlerine gitmek için evlerinden çıkıyor.

Yasaktan muaf olanlar görevinin başında
Hekim olduğunu ve hastanedeki nöbetinden döndüğünü belirten Fatma İkizoğlu, “Ben de yasaktan muafım. Nöbetten çıktım şimdi mesaim bitti. Şimdi de evime gidiyorum. Yasağın hafta sonunda geçerli olmasının, salgının yayılmasını bir nebze de olsa azaltacağını düşünüyorum. Tabi sonuçlar hemen yansımıyor tabloya. Toplum olarak 3-4 gün sonra bunun sonuçlarını göreceğiz” şeklinde konuştu.

Lojistik sektöründe çalışan Yılmaz Sarı ise “Kargo taşımacılığı yapıyoruz. Biz de yasaktan muafız. İlaçları, kitleri biz taşıyoruz. Sokağa çıkma yasağının da olması çok iyi” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2020, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66