Karadeniz-Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Kahramanmaraş üzerinden gidecek!

Temeli 2007 yılında atılan Kahramanmaraş-Göksun karayolu 7 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete açılacak. Her gecikmesinde standardı yükselen Göksun Yolu, İç Anadolu’yu Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya Karadeniz’i ise Akdeniz’e bağlayacak en iyi güzergah olarak açılıyor.

Karadeniz-Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu Kahramanmaraş üzerinden gidecek!

Kahramanmaraş’ın batıya açılan güzergâhı Göksun Karayolu bölgeleri de birbirine bağlayacak. Her geçen sürede standardının yükselerek otoyol statüsüne getirilen söz konusu güzergâh, Kahramanmaraş’ı da çıkmaz sokaktan kurtararak araç trafiğini 3 katına çıkartacak.

2007 yılında temeli atılan ve mevcut güzergahın yanına bir yol daha yapılarak duble hale getirilmek istenen Kahramanmaraş-Göksun yolunun çalıştaylarla hem güzergahı değiştirildi hem de standardı yükseltildi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve dönemin Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili M.Uğur Dilipak’ın üzerinde hassasiyetle durduğu Göksun Yolu, diğer Ak Partili Milletvekillerinin de desteğiyle 11 çift tüplü tünelin, 2 viyadüğün ve köprülerin olduğu otoyol standardına getirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Kasım’da açması beklenilen yolda son çalışmaları yerinde inceleyen Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve İl Başkan Adayı Av. Fırat Görgel Göksun yolundaki çalışmalarla ilgili basın mensuplarına bilgiler verdi.

İncelemeler sonrası gazetecilere açıklamada bulunan AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, “Kahramanmaraş-Göksun arası 90 kilometreden 71 kilometreye düşüyor” dedi.

Debgici, “AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, “Evet bugün değerli basın mensuplarımızla birlikte Kahramanmaraş-Göksun yolunda son aşama gelen tünelleri hep beraberce gezdik. Bu muhteşem eseri Kahramanmaraş'ımıza kazandıran başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere onun yol arkadaşlarına, Kahramanmaraş milletvekillerimize, emeği geçen herkese, işçi kardeşlerimize, müteahhit firmaya teşekkür ediyorum. inşallah Cumhurbaşkanımızın 7 Kasım'da Onikişubat Stadında gerçekleştireceğimiz il kongresinden sonra gelip bu muhteşem eseri Kahramanmaraş’ımızın, ülkemizin hizmetine sunacak. İnşallah ilk test sürüşünü de kendisi gerçekleştirecek. Kahramanmaraş'ımıza ülkemize ve bölgemize hayırlı olsun. Tabii bu tüneller sadece Kahramanmaraş'ı Göksun'a bağlamıyor. Güneyi, Akdeniz, Güneydoğuyu, Gaziantep, Şanlıurfa'yı, Adana'yı, Mersin, Mardin'i, Kahramanmaraş-Göksun üzerinden iç Anadolu'ya Ankara'ya, Karadeniz’e, Samsun'a bağlıyor. Doğu Anadolu ile birleştiriyor. Dolayısıyla Türkiye'nin kuzeyinden güneyine, güneyinden kuzeyine yeni bir trafik güzergahı ve Kahramanmaraş'ın her zaman bahsettiğimiz kör bir nokta olmadığını ve transit geçiş güzergahı üzerinde olduğunu hem iş dünyası hem Kahramanmaraş'ın gelişimi açısından da çok önemli son açılışını gerçekleştiriyoruz. Malum bu tünellerle Kahramanmaraş-Göksun arası 90 kilometreden 71 kilometreye düşüyor. Üzerine 11 çift tüplü tünel, 2 büyük viyadüğün olduğu, köprülerin olduğu ve 71 kilometreye düşen bu yolun 17 kilometresi çift tüplü tünel. Türkiye'nin AK Partiyle nereden nereye geldiğinin en önemli göstergesi şuan hep beraber şahitlik ediyoruz. İnşallah Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla da açılışını gerçekleştireceğiz. Şehrimize ülkemize hayırlı olsun diyorum” dedi.

Ardından AK Parti İl Başkan Adayı Fırat Görgel, yapmış olduğu değerlendirmesinde ise, “Evet gerçekten şaheserin önünde poz vermek bizi onurlandırıyor. Çünkü memleketimize yapılan bu yatırım belki de son yıllarda şehrimizdeki en büyük yatırım. Mahir Ünal başta olmak üzere bugüne kadar bu tünelin bir hikayesi var tabi. Bu tünelin ilk günden bugüne kadar yapılan sürecinde bütün milletvekillerimize, bütün o dönem içerisinde görev almış herkese çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. Sayın başkanında belirttiği gibi hem kuzey-güney aksında, hem batı-doğu aksında birçok ili birbirine bağlayan, bir geçiş güzergah oldu. Ben umut ediyorum ve düşünüyorum ki, bu tünel sayesinde şehrimizin de bir geçiş noktası olacak. O yüzden burada emeği geçen herkese aile de çok teşekkür ediyorum. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde cumartesi günü adete bir şaheseri açacağız. Milletimize hayırlı olsun. İnşallah daha iyi hizmetler yolunda buda bir dönüm noktası olur” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73