Mado'dan kalplere dokunan hamle

Korona Virüsle mücadele kapsamında okulların tatil olmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un attığı; “Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız” çağrısına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’de: “O kadar uzun bir teneffüs dondurmasız olmaz.” Diyerek karşılık vermişti. Moda Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Kanbur ise 81 ildeki tüm okullara Mado olarak dondurma göndermekten mutluluk duyacaklarını söyledi.

Mado'dan kalplere dokunan hamle

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Twitter hesabından: “Çocuklar evde sıkıldığınızı, okulu özlediğinizi biliyorum. Buradan söz olsun, okula döndüğümüz ilk günün ilk teneffüsünü, o güne özel olarak 40 dakika yapacağız” çağrısına Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’de: “O kadar uzun bir teneffüs dondurmasız olmaz. Sn. Bakanım, 40 dk. teneffüste çocuklarımızın mutluluğunu Maraş Dondurmamız ile tatlandırmak isteriz. 81 ilden 81 okulumuza dondurmalar bizden. ;)Yumuşak dondurma” demişti.
MADO Yönetim Kurulu Üyesi ve Kahramanmaraş Dondurmacılar, Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Erdal Kanbur’da bu çağrıya uyacaklarını belirterek, Türkiye’de ki tüm okullara dondurma göndereceklerini belirtti.
Kanbur: “ Hayrettin Güngör Başkanımız böyle Ziya Selçuk’un paylaşımına yönelik bir açıklama yaptı. Bizde bu çağrıya uyarak tüm okullarımıza dondurma ikramında bulunacağız. Sevgi paylaştıkça çoğalır, bu bilinçle Ziya Selçuk Bakanımın belirlediği tüm okullara ünü dünyayı aşan Kahramanmaraş Dondurması göndermek bizim için büyük bir şeref olacaktır”
Öte yandan dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs tedbirleri kapsamında, oda başkanı olarak Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren tüm pastane ve lokanta işletmelerini dezenfekte çalışmalarını başlatan Kanbur, odasına bağlı tüm işletmeleri dezenfekte edileceğini dile getirdi.
Bayrağını götürdüğü yerde kültür elçiliği yapan MADO, küresel çapta sorun haline gelen Korona virüs tedbirleri kapsamında yeni önemler aldı.
MADO Yönetim Kurulu Üyesi ve Kahramanmaraş Dondurmacılar, Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Erdal Kanbur, Kahramanmaraş’ta ki tüm pastane ve lokantaları ilaçlatmak için kolları sıvadı. Dezenfektan maddesini oda başkanı olarak kendisi karşılayan Kanbur, “biz de esnaf olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Her zaman devletimizin yanındayız” dedi.
BİZ GELEN TALİMATLARA UYARIZ
Dünyanın dört bir yanına çeviren Korona Virüslü mücadele kapsamında hükümet yetkililerinin ve özellikle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın büyük bir özveri ile konunun üzerine hassasiyetle gittiğine değinen Kanbur, devletten gelen tüm talimatlara uyacaklarını dile getirerek şöyle konuştu; “ “Korona virüsü tedbirleri kapsamında hem MADO olarak hem de Lokanta ve Pastaneciler olarak devletimizin milletimizin yanındayız. İçişleri Bakanlığımızın kafelerin kapanması yönündeki kararına herkes uydu. Yarın dense ki pastaneleri ve iş yerlerinizi kapatın dese biz hazırız. Niçin? Çünkü sağlıkla şaka olmaz. Devletimizin her zaman yanında olmamız lazım. Oda Başkanı olarak, arkadaşlarımıza ulaşarak onlara temizlik konusunda bildirimlerde bulundum. ‘Arkadaşlar hijyenik kuralların hepsine riayet ediniz. Bu bir virüstür, yarın bir gün bizi de yakalama riskine karşı tedbirleri olun. Canlarınızı, mallarınızı ve başkalarının canlarını korumak için bu kurallara uyunuz’ dedik. Oda başkanı olarak Kahramanmaraş’ta ki tüm pastane ve lokantaların dezenfektan malzemelerini karşıladım. Herkes iş yerlerini dezenfekte ettirmek için bize müracaatta bulundu. Beni mutlu etti. Yarından itibaren iş yerlerindeki çalışmaları yerinde inceleyeceğim”

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63