Maraş Doğa Platformu'na yoğun ilgi!

Obezite açısından Türkiye’de üçüncü sırada bulunan Kahramanmaraş’ta her yaştan insanı spora teşvik eden Maraş Doğa Platformu üyeleri farkındalık oluşturmak için her Perşembe sporseverlerle bisiklet yolunda buluşuyor.

Gastronomi açısından Türkiye’nin en zengin illerinden biri olan Kahramanmaraş’ta, fazla kilolarından kurtulmak ve sporu bir kültür haline getirmek isteyen platform üyeleri özellikle hafta sonları organize edilen doğa yürüyüşleriyle dikkat çekiyor.

Kahramanmaraş’ın doğa güzelliklerine yaptıkları yolculuklarla hem kentin gizli saklı hazinelerini tanıtan hem de sporu insanlara sevdiren Maraş Doğa Platformu her hafta Perşembe günü ise Onikişubat bisiklet ve yürüyüş parkurunda antrenman programlarına devam ediyor.

Deneyimli hocaların eşliğinde ısınma hareketleri ve sonrasında 8 km’lik parkuru yürüyen 60 kişilik ekibe KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’da katıldı. Aktivite sonrası konuşan Prof. Dr. Can, bu tür programlara insanların ihtiyacı olduğunu ve desteklediğini ifade ederek sağlık için bu spor aktivitelerinin devam etmesi gerektiğini belirtti.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İktisadi ve idari Bilimler Dekanı Prof.Dr. Mustafa Taşlıyan da platforma uzun zamandır destek verdiğini ve fırsat bulduğu zamanlarda platformun etkinliklerine katıldığını ifade etti.

Platform Kurucu Başkanı İşİnsanı ve Türkiye Dağcılık Federasyonu Lisanslı Sporcusu Volkan Gezertaşar, “spor tek kişi ile de yapılır, fakat grup halinde yapılırsa hem daha neşeli hem de uzun süreli olur. Spor yapmak isteyen herkesi platformumuzun aktivitelerine katılmaya davet ediyoruz. Amacımız spor yaparak zinde kalmak, sağlıklı yaşamak ve sağlıklı yaşamak isteyenlere faydalı olmak” dedi.

Tamamen gönüllü olarak kurulmuş olan MADOP platformuna katılmak için instagram, facebook veya Telegram kanallarından iletişime geçebilirsiniz. Sosyal medyalarda “Maraş Doğa Platformu” veya “MADOP olarak arattırılarak ulaşılabilmektedir.

Platformun resmi adresleri:

https://www.instagram.com/marasdogaplatformu/

https://www.facebook.com/marasdogaplatformu

Platform ramazan süresince de iftardan sonra bisiklet yolu antrenman programlarına devam edecektir. Dendi!

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2022, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER