Mehmet Balduk’tan alkışlanacak bir örnek hareket daha! Sanayinin önünü açmıştı, işçilerden dua aldı.

Kahramanmaraş sanayisinin gelişiminde, onbinlerce istihdam, milyonlarca dolar ihracat ve kent ekonomisinin temel taşlarını yaptığı hamlelerle atan Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Onursal Başkanı Mehmet Balduk, kentte bir hamle daha başlattı. Bugün onbinlere iş kapısı açan İşadamı Balduk çalışanlarına aldıkları maaşın üstüne 3 bin 500 TL daha destekte bulundu.

Mehmet Balduk’tan alkışlanacak bir örnek hareket daha! Sanayinin önünü açmıştı, işçilerden dua aldı.

Kahramanmaraş’ın sanayileşmesinde gösterdiği üstün başarı ile bugün milyarlarca liralık yatırımın önünü açan, Kahramanmaraş’ta 4’ü Ticaret Borsası son 16 yılı KMTSO’da Yönetim Kurulu Başkanı olmak üzere 20 yıl sivil toplum örgüt başkanlığı ile kente hizmet eden Mehmet Balduk’un kendi tesislerinde çalışanlarına 3 aydır verdiği ve Kasım’da da vermeye devam etmeye karar verdiği destek kent geneline yayılmaya başladı.

Pandeminin ardından dünya genelinde yaşanan ekonomik sorunlar özellikle kent sanayisinde çalışan işçilerin hayatlarında önemli bir darbe vururken, işçilerinin gösterdiği ekonomik darboğaza kayıtsız kalmayan Nazar Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Balduk verdiği talimatla kendi çalışanlarına Mayıs, Temmuz, Ağustos aylarında verilen aylığın üzerine her ay 750 lira katkı verdi. Kasım ayında da aynı desteği verecek olan Balduk, bu süre zarfında 500 TL’de ayni destek vererek 4 ayda 3 bin 500 TL işçilerinin ev ekonomisine katkı vermiş oldu.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı döneminde yaptığı önderlikle Kahramanmaraş’ı sanayi kentine dönüştüren Balduk’un, kendi işçilerinden başlattığı bu hamlenin diğer işletmelerde de hayata geçmesi, işçilerin tek vücut olarak Balduk’a dua etti.

Balduk ailesi Mayıs ayından bu yana çalışanlarına destekle yine öncü ve örnek oldu. Şimdiye kadar Mayıs, Temmuz ve Ekim ayları için kişi başı 750'şer TL maddi destek veren Nazar Tekstil, kişi başı 500 TL ek gıda yardımı ile kişi başı toplamda 2. 750 TL maddi destek vermişti. Çalışanlarına desteğini sürdüren Nazar Tekstil, ek olarak Kasım ayında da kişi başına 750 TL maddi destek vereceğini çalışanlarına duyurdu.

Günümüzde zorlaşan yaşam koşulları çalışanları ciddi derece de etkilerken birçok kurum ve kuruluş çalışanlarına yönelik maddi destek açıklaması yapıyor. Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Onursal Başkanı Mehmet Balduk'un kurucusu olduğu Nazar Tekstil, Ekonomik darboğazı öngörerek Mayıs ayından bu yana çalışanlarına verdiği mali desteklerle herkese örnek oldu. Bu zor şartlarda çalışanlarının yanında olan firmalar birer birer destek açıklaması yaparken Nazar Tekstil, Mayıs ayından bu yana başlattığı mali destek programına Ekim ve Kasım aylarını da dahil her ay için kişi başı 750 TL ek ödeme yapacağını açıkladı.

Balduk ailesi 2021 Mayıs ayından itibaren zorlaşan ekonomik koşulları düşünerek çalışma arkadaşlarının yaşam koşullarına katkı da bulunmaya başlamıştı. Mayıs ayından bu yana Ekim ve Kasım aylarını da dahil ederek tüm çalışanlarına kişi başı 3.500 TL maddi destek sağlamış oldu. Ayrıca yaptırdığı Okullarla Eğitime destek verdiği bilinen Balduk ailesi, tüm çalışanlarının Üniversite eğitimi alan öğrencilerine de kişi başı aylık 400 TL Burs desteği veriyor.

Çalışanlarına ve çalışma arkadaşlarına verdiği değer ve desteklerle de bilinen Nazar Tekstil Yönetiminin bizler çalışanlarımız ile bir aileyiz ve ailemizin parçası olan tüm çalışanlarımızın eskiden olduğu gibi bugün de yanlarında olmaya devam edeceğiz biz birlikte çalışıyoruz birlikte kazanacağız görüşünü dile getirdikleri öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2021, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Ramazanoğlu
Ahmet Ramazanoğlu - 3 ay Önce

Mehmet abimi 40 yıldır tanırım genç delikanlı iken bile hayrı çok severdi.Allah C.C razı olsun. .

SIRADAKİ HABER

banner73