Milletvekilleri kalenin açılacağını müjdeledi!

Kahramanmaraş Basının kale üzerinde yaptığı haberler sonucu AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisinden bir acıkma geldi.

Milletvekilleri kalenin açılacağını müjdeledi!

Kent basının sürekli haberlerle köşelerle ve paylaşımlar ile dile getirdiği Kahramanmaraş Kalesinin açılmasını istiyoruz demesi işe yaradı.
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi imzalı yapılan açıklamada: “AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri olarak milletimizin talep ve beklentilerini dinlemek ve gündeme gelen konularda gerekli araştırmayı yaparak topluma sağlıklı bilgi ulaştırmak ve aksayan bir yön var ise müdahil olmak, bundan öncekilerde olduğu gibi bundan sonra da öncelikli görevimiz olmaya devam edecektir” dendi
Yapılan açıklamada şunlara yer verildi: “Genel Başkan Yardımcımız Mahir Ünal, Milletvekillerimiz ve İl Başkanımızın girişimleriyle Kahramanmaraş Kalesi’nin açılması İçin gereken çalışmalar başlatıldı. Kahramanmaraş’ta turizm potansiyeli açısından önemli bir yere sahip olan Kahramanmaraş Kalesi restorasyon ve çevre düzenlemesi projesi kapsamında halı hazırda ziyarete kapalı duruyor.

RESTORE ÇALIŞMASI
Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunda ‘Bayrak Olayı’ Anadolu'da Milli Mücadelenin fitilinin ateşlenmesiyle de öne çıkan, kent merkezine hakim tepede bulunan kalemiz, Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonunda restore edilmişti. Tarihi Kahramanmaraş Kalemizin peyzaj çalışmasını da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemiz yapacak, en kısa sürede şehrimizin ve şehrimizi ziyarete gelen turistlerin ziyaretine açılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi”

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER