O hizmet için Kahramanmaraş'tan 1.877 başvuru!

AİLE DANIŞMANLIĞI HİZMETİ İÇİN KAHRAMANMARAŞ’TAN 1.877 BAŞVURU YAPILDI

O hizmet için Kahramanmaraş'tan 1.877 başvuru!

 Aile Danışmanlığı Hizmetine e-Devlet Üzerinden yapılan Başvurular  Kahramanmaraş’ta 1.877’ye ulaştı.
          Kahramanmaraş Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya yaptığı açıklamada “Aile Danışmanlığı Hizmetine e-devlet üzerinden yapılan başvuruların 13 bine ulaştığını Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk birkaç hafta önce açıkladı.  Sayın Bakanımızın yaptığı açıklama öncesinde Aile ve Toplum Hizmetleri Birimimizin yaptığı çalışmalar sonucunda bu sayının İlimizde de 1877’ e ulaştığını tespit ettik’’ dedi.

AİLE DANIŞANLIĞI  HİZMETİNE  E-DEVLETTEN BAŞVURU YAPILABİLİYOR
         Kaya açıklamasında şunları belirtti; “Başvurular Bakanlığımızın E-Devlette bulunan hizmetleri içerisinde “Aile Danışmanlığı” linki üzerinden yapılıyor. Sonrasında ise uzman personelimiz başvuru sahibiyle iletişime geçerek randevu oluşturuluyor, uzmanımız başvuru sahibinin belirttiği duruma göre hizmet modeli belirleniyor. Bu bazen vatandaşlarımızın sorun çözme becerisine yönelik çalışma veya aile bütünlüğün arttırılmasına yönelik çalışmalar olabiliyor. Bu hizmette Bakanlığımızın amacı aile kurumunun güçlenmesi, korunması ve bütünlüğünün sağlanmasıyla birlikte gelecek nesillere aktarılmasıdır. Aile Danışmanlığı Hizmetimiz Kahramanmaraş’ta İl Müdürlüğümüz ve İlimizde hizmet veren 7 Sosyal Hizmet Merkezinde (Onikişubat, Dulkadiroğlu, Elbistan, Pazarcık, Göksun,Afşin ve Türkoğlu) görev alan uzman personelimiz tarafından titizlikle yürütülüyor” dedi.

PANDEMİ KURALLARI DİKKATE ALINIYOR
            Kaya; “10 Mart, 1 Temmuz arasında Aile Danışmanlığı Hizmet modelimiz online görüşmeler yada telefon üzerinden gerçekleştirilmekteyken 1 Temmuz sonrasında pandemi kuralları dikkate alınarak maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak yeniden yüz yüze görüşmelere başlandı” dedi.

1865 VATANDAŞ UZMAN PERSONELİMİZDEN DESTEK ALDI
           Kaya “2020 yılı Ocak-Ağustos ayları arasında ilimizde 1877 vatandaşımız uzman personelimizden Aile Danışmanlığı için destek aldı. Bu başvuruların 1615’i bireysel, 262’si ise çiftlerimizin yaptığı başvurulardan oluştu” İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66