O savcının ismi Kahramanmaraş'ta ebedi kalacak!

Vatanın bir karış toprağını vermemek için gecesini gündüzüne katan ve bu uğurda şehit olan Kahramanmaraşlı Savcı Mustafa Gül, Adliyede düzenlenen programda anıldı.

O savcının ismi Kahramanmaraş'ta ebedi kalacak!

Hain terör örgütü PKK’nın 1979 yılında Tunceli’de şehit ettiği Kahramanmaraşlı Cumhuriyet Savcısı Mustafa Gül Kahramanmaraş Adliyesinde düzenlenen programla anıldı

Burada bir konuşma yapan Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı: “Bu vatanın şehitler tarafından bizlere armağan edilen bir yurttur. Bu vatana kasteden düşmanların iyi tanınması gerektiğini, bu anlamda yakın tarihimizde olan bitenlerin hepimiz için birer ders niteliğindedir. Adliye camiası olarak görev başında şehit edilen çok sayıda Cumhuriyet Savcısı ve HÂKİMLER ile adliye personelleri ve adliye kolluk birimleri olduğunu biliyoruz. Adliyemizde Şehit Cumhuriyet Savcısı Mustafa Gül'ün anısını yaşatmak adına adli görüşme odalarına savcımızın ismini verdik. Tüm bu şehitlerin kanlarıyla bugün ülkemizin ayakta duruyor. Şehit Cumhuriyet Savcısı Mustafa Gül başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle andığını ve şükranlarını sunuyorum” dedi

Şehit Cumhuriyet Savcısı Mustafa Gül’ün eşi Seher Gül ve oğlu Afşin Gül’e plaket ve çiçek takdimi yapıldı. Ayrıca Şehit Cumhuriyet Savcısı Mustafa Gül’ün adının yaşatılması amacıyla Kahramanmaraş adliyesinde faaliyette bulunan Adli Görüşme odalarına “Şehit Cumhuriyet Savcısı Mustafa Gül Adli Görüşme Odası” adı verildi.

25 Aralık 1979 tarihinde hain bir terör saldırı sonucunda şehit edilen Mustafa Gül için düzenlenen programa şehit Cumhuriyet Savcısı Mustafa Gül’ün eşi Seher Gül, oğlu Afşin Gül, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Şeker, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Osman Gögebakan, Cumhuriyet Savcısı Abdullah Enes Görmez, Cumhuriyet Savcısı Serkan Tayyar Ünsal, Hâkim Deniz Esen, Hâkim Doğukan Çetin ve adliye personelleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67